меню
Your Cart

ELIXY

ELIXY
ELIXY Vitamin C Serum
Ново Промо -50 %
ELIXY Vitamin C,серум со Витамин ЦСо нијацинамид и витамин B3Ги осветлува темните дамкиГи смирува лузните од акнитеЈа зголемува еластичноста и колагенот на кожата ..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Snail Repair Krema za okolu oci 30ml
Ново Промо
KРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ СО 3% ЕКСТРАКТ ОД ПОЛЖАВ Помалку брчки по само 6 недели 3 % Снаил екстракт Ги намалува темните кругови Интензивно ги намалува брчките околу очите ..
990.00Ден
Без данок:990.00Ден
ELIXY AVOCADO oil
Ново Промо
ELIXY AVOCADO oilМасло од АвокдоELIXY Avocado oil е масло добиено со пресување на плод од авокадо. Богат е со витамин Е, омега масни киселини,витамини и минерали. Ја храни, омекнува и интензивно ревитализира и хидрира и најсувата кожа, а се користи и за подобрување на структурата на косата, ја прави..
750.00Ден
Без данок:750.00Ден
ELIXY JOJOBA oil
Ново Промо
ELIXY JOJOBA oilМасло од Јојоба ELIXY Jojoba oil претставува еден вид на течен восок кој се добива со ладно цедење на семки од јојоба.  Богат е со витамин Е кој спречува предвремено стареење на кожата и витамини од групата Б кои го намалуваат воспалението на кожата и помагаат при заздравув..
790.00Ден
Без данок:790.00Ден
ELIXY MARULA oil
Ново Промо
Масло од MarulaELIXY Marula oil е масло добиено од јаткастиот плод на дрвото марула кое е добро познато како елисир на младоста. Богато со Омега 9 масна киселина која пенетрира многу подлабоко во кожата од сите други навлажнувачи. Содржи мононезаситени масни киселини и природни антиоксиданси кои дел..
990.00Ден
Без данок:990.00Ден
ELIXY Olive Oil
Ново Промо
ELIXY OLIVE oilМасло од Маслинка ELIXY Olive oil масло добива со пресување на зрели плодови од маслинка.  Богато е со витамини од групата Е кои ја прават кожата мека и го подобруваат тенот.Се препорачува за хидратација на сува кожа , за заштита од штетните сончеви зраци и за нега на коса и..
690.00Ден
Без данок:690.00Ден
ELIXY ROSEHIP oil
Ново Промо
Масло од ШипкаELIXY Rosehip масло e  масло добиено со пресување на семе од шипка.Моќен извор на витамин А и Ц, богато со масни киселини, омега-3 и омега-6, кои помагаат за еластичноста, текстурата и изгледот на кожата. Длабински ја хидрира кожата, го намалува воспалението, ја осветлува кожата ,..
990.00Ден
Без данок:990.00Ден
Прикажани 1 до 11 од 11 (1 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).