Мени
Your Cart

ELIXY Snail Repair Serum - серум за нега на кожа

ELIXY Snail Repair Serum - серум за нега на кожа
-20 %
ELIXY Snail Repair Serum - серум за нега на кожа
790.00Ден
990.00Ден
Без данок: 790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: SERUM ZA LICE

ELIXY Snail Repair face serum е серум за лице со 20% ексракт од слуз од полжав е наменет за спречување на појавата и намалување на брчките на кожата, хидратација и заштита.

 • Содржи висока концентрација (20%) Хелискин - регистриран и патентиран екстракт од слуз од полжав со клинички докажана ефикасност (со уникатен состав на активни компоненти како Алантоин, Хијалуронска киселина, гликосаминогликани, Цинк и Калциум.), создаден во согласност со највисоките козметички стандарди ( Cosmetic Organic Standards (COSMOS)). [1, 2]
 • Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештички бои и е наменет за сите типови кожа - нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.
 • Обезбедува целосна нега на кожата: ја подобрува еластичноста и цврстината на кожата, ја спречува појавата и ги измазнува брчките, го спречува стареењето, обезбедува длабинска хидратација и освежување на изгледот, придонесува за намалување на флеките и изедначување на тенот.


Дали кожата на лицето често ви изгледа безживотно, опуштена, сува или едноставно остарено?

Со годините кожата природно ја губи својата еластичност и цврстина бидејки постепено се

намалува продукцијата на колаген и тој поспоро се обновува. Но најголемиот проблем го создава постојаната изложеност на кожата на штетните честички од воздухот, чадот од цигари, ветерот а најмногу од се изложеноста на сончевото зрачење кое продира во длабоките слоеви на кожата, создава слободни радикали кои ја уништуваат колагенската структура на кожата и ја нарушуваат функцијата на меланинот, што како последица доведува до постепена, но сигурна појава на брчки, опуштање и сувост на кожата, како и појава на флеки и нееднаквост на тенот.

Решението е во правилен избор на козметика и секојдневна нега на кожата со состојки кои ја штитат, негуваат и регенерираат!


Зошто ELIXY Snail Repair серумот за лице е вистинскиот избор за вас?

 • Производот се темели на ефектите на екстрактот од слуз од полжав , кој претставува едно од водечките, револуционерни научни откритија во областа на козметологијата во последните децении.
 • Клинички тестирања ја потврдија исклучителната ревитализирачка моќ на активните компоненти во екстрактот од слуз од полжав, кои ја зголемуваат клеточната отпорност и нејзината одбраната од штетните влијанија, ја активираат продукцијата на колаген и ја обновата на колагенската структура на кожата, со што се обезбедува зголемено хидрирање и задршка на водата, се исполнува, мазни и тонира кожата која ја враќа својата еластичност, ги измазнува брчките и го изедначува тенот.
 • Содржи многу висока концентрација (20%) екстракт од слуз од полжав кој дејствува синергистички со останатите висококвалитетни состојки за нега и заштита на кожата.
 • Серумот има лесна гел структура, убаво се впива, не ја масти и не ја оптоварува кожата.
 • Благодарение на својот состав и уникатна формула серумот не предизвикува иритации и може да се примени кај сите видови, дури и кај најделикатната кожа.
 • Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои.

Зошто уште денес треба да започнете со нанесување на серумот со дури 20% екстракт од слуз од полжав?

И вие мoжете повторно да се гледате во огледалото со самодоверба и восхит, благодарение на чудотворното дејство на протеините кои ги содржи овој серум со кои се активираат механизмите на клеточна одбраната и регенерација. Со употребата на серумот со екстракт од слуз од полжав се штитите од штетните влијанија и ја стимулирате обновата на колагенската и структурата на клетките од кожата, овозможувајки ефикасна задршка на водата, за одржување на хидрирана, мазна, тонирана и еластична кожа без брчки и без флеки.

Почувствувајте ги придобивките на серумот со екстракт од слуз од полжав на својата кожа на лицето следејки ги овие чекори!

 1. Серумот се употребува како прв чекор во вашата дневна рутина за нега на кожата!
 2. Се нанесува на чиста кожа, пред да се нанесе крема. На тој начин се овозможува активните состојки директно да продрат во кожата.
 3. Нанесете неколку капки од серумот прво на дланките, протријте го и потоа нанесете го на свежо измиено, чисто лице.
 4. Секогаш нанесувајте го со нежни, кружни движења, од надолу кон нагоре.
 5. Не заборавајте да го нанесете серумот и на кожата на деколтето и вратот.
 6. За посилен ефект, користете го наутро и навечер како основа пред дневната или ноќната крема.
 7. Серумот е прв чекор во негата. По неговото нанесување треба задолжително да се стави крем, со што се заклучува серумот и се обезбедува долготрајно дејство и ефект.

Безбедност:

Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.

Рок на употреба: 2 години

Состојки (INCI): Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Glycerin, Snail secretion filtrate, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol & Ethylhexylglycerine, Panthenol, Carbomer, Disodium EDTA.


Ана, тв водител: Бев малку скептична за ЕЛИКСИ колекцијата кога едн апријателка ми посочи дека ја пробала и дека е задоволна... размислував но решив да ја пробам, нели како и секоја жена сепак ме копкаше дали можеби баш ова ќе помогне. На моето лице се покажа одлично, ме хидрира, ми ја освежи кожата, ја користам редовно и полека како минуваат неделите гледам се измазнуваат полека и брчките, така помалко видливи се... нормално треба време, но чувствувам и гледам промени во лицето дефинитивно…

Елена, 32 години, новинар: Следејки на интернет најдов многу интересни информации за дејството на екстрактот од полжав, како вистински, внатрешно помага да се спречат брчките и флеките и знаев дека тоа ми треба, кога дознав дека и кај нас има таква колекција веднаш го купив серумот и дневната крема ЕЛИКСИ.

Референци:

1. Floridienne life sciences, Heliskin, 2016.


2. Lorena Ulhoa Araujo, Andrea Grabe – Guimaraes, et al. Profile of wound healing process induced by allantoin. Acta Cir Bras. 2010

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).