Мени
Your Cart

Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата

Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата
Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата
Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата
-19 %
Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата
Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата
Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата
Prostatol Complex (2+1) - препарат за заштита на простата

Prostatol Complex е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма (Saw Palmetto), растителни екстракти и цинк, наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите.

 • Помага да се намали честотата на мокрење, особено во текот на ноќта;
 • Го подобрува уринарниот млаз и го олеснува мокрењето
 • Придонесува за заштита и одржување на функцијата на простатата
 • Безбеден и без несакани ефекти

1,790.00Ден
2,200.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: PROSTATOL

>Prostatol Complex е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма (Saw Palmetto), растителни екстракти и цинк, наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите.

 • Содржи 7 активни компоненти со синергистичко дејство;
 • Научна формулација по препорака на докторите;
 • Брзи и одржливи ефекти;
 • Едноставна употреба, 1 до 2 капсули на ден;
 • 100% природен производ;
 • Без шеќер, поволен и за лица со дијабетес;
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени;
 • Во пакување од 30 капсули (PET амбалажа).
 • Достапен во продажните центри на Natura Therapy и аптеките.

Responsive image

Дали и вас ве мачат:

Често мокрење во текот на ноќта и неможност целосно да се испразни мочниот меур;

Притисокот или болка во долниот дел на стомакот и тешкотии со отпочнување со мокрењето;

Капењето на урината, слаб уринарен млаз и прекини во мокрењето.

Овие симптоми укажуваат на зголемување на простатата и може сериозно да го нарушат вашето здравје и квалитет на живот!

„Над 50% од мажите во светот, на возраст над 60 години, имаат проблеми предизвикани од зголемување на простатата“[1]

Состојбата на зголемена простата (бенигна хиперплазија на простатата) кај мажите е прогресивна и хронична. Таа не само што ја уништува машката самодоверба, предизвикувајки хроничен замор, нервоза и намалено либидо кај мажите, туку оставена без соодветен третман резултира во зачестени инфекции и воспаленија на уринарниот тракт, а може да прогресира и во состојба на рак!

„Над, 1,4 милјарда лица во светот се дијагностицирани со рак на простатата во 2020 година, луѓе ширум светот страдаат од некоја форма на деформитети на дисковите и пршлените на рбетот, притиснати нерви или оштетувања на зглобовите.“ [2]

Стандардните лекови кои уролозите ги препишуваат за зголемената простата, може да ја заштитат простатата и да го запрат или контролираат прогресот на состојбата, но не ги елиминираат несаканите симптоми поврзани со зачестеното и отежнето мокрење!

И вие можете да се будите наспани и одморени, полни со енергија, самодоверба и да ја вратите интимноста во врската!Responsive image

ЗЕМЕТЕ PROSTATOL COMPLEX - ЕФИКАСНО ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗГОЛЕМЕНАТА ПРОСТАТА

без несакани ефекти!


Responsive image

Зошто PROSTATOL COMPLEX?

  Помага да се намали честотата на мокрење, особено во текот на ноќта;

  Го подобрува уринарниот млаз и го олеснува мокрењето; [3 - 6]

  Придонесува за заштита и одржување на функцијата на простатата; [7, 8]

  Го подобрува репродуктивното здравје на мажите;

  100% природен и безбеден и без несакани ефекти и при продолжена употреба.

Екстракт од Со Палмето – екстрактот од нискорастечката, назабена палма (Serenoa repens) научно е докажан дека придонесува да се запре растот на ткивото на простатата и да се смири воспалението на жлездата простатата, го подобрува протокот на урината и го регулира пореметениот метаболизам на тестостеронот. [3, 4]

Екстракт од Екстракт од калинка – калинката (Punica granatum L.) има силно антиоксидативно дејство со кое помага во спречување на оштетувањата и одржување на нормалниот метаболизам на клетките од простатата. [9, 10]

Екстракт од коприва – екстрактот од листовите на копривата (Urtica fissa E. Pritz.) со векови се користел за смирување на воспаленија, а денес своето анти-инфламаторно дејство го има докажано и во многу научни истражувања и клинички студии. [8]

Екстракт од домат –ликопенот (Solanum lycopersicum) е клинички докажан антиоксидант кој помага во намалување на ПСА маркерите и ризикот од појава на рак на простатата. [7, 8]

Екстракт од Африканска цреша – екстрактот од кората на дрвото (Pygeum Africanum.L) ефикасно помага да се одржи нормален уринарниот проток, за лесно и целосно празнење на мочниот меур, ги намалува растот и промените на простатата, го подобрува либидото и потентноста; [13]

Responsive image

Начин на употреба:

Употреба: 1 до 2 капсули на ден, со оброк. Најдобро е да се употреби со појадокот и со ручекот, не подоцна од 17ч.

Безбеден е за долгорочна употреба.

Позитивни ефекти од употребата на PROSTATOL COMPLEX, во намалување на честотата и олеснување на мокрењето може да се почувствуваат веќе по 2-3 недели употреба.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).