G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ELIXY Vitamin C Serum - серум за нега на кожа

ELIXY Vitamin C Serum - серум за нега на кожа
-50 %
ELIXY Vitamin C Serum - серум за нега на кожа
ELIXY Vitamin C face serum e производ со витамин Ц наменет за нега и заштита на кожата од штетните надворешни влијанија и одржување на виталниот и младешки изглед на кожата.   Со уникатна формула со Витамин Ц и Ниацинамид (витамин Б3). Обезбедува антиоксидантска заштита за клетките на кож..
495.00Ден
990.00Ден
Без данок: 495.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: ELIXY

ELIXY Vitamin C face serum e производ со витамин Ц наменет за нега и заштита на кожата од штетните надворешни влијанија и одржување на виталниот и младешки изглед на кожата.

 • Со уникатна формула со Витамин Ц и Ниацинамид (витамин Б3).
 • Обезбедува антиоксидантска заштита за клетките на кожата (го спречува уништувањето и загубата на колагенот во кожата).
 • Ја спречува појавата на хиперпигментацијата (темни дамки) на кожата и помага во осветлување и изедначување на тенот.
 • Го намалува прекумерното лачење на себум, ја зајакнува кожната бариера и ја прави кожата блескава и сјајна.
 • Ги намалува фините линии и брчки, ги смирува лузните настанати од акни.
 • Ја зголемува еластичноста и синтезата на колаген на кожата.
 • Серумот не предизвикува иритации и може да се примени кај сите видови, дури и кај најделикатната кожа. Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои.Дали и вие имате проблем со:

 • Темни дамки и лузни од акни
 • Појава на фини линии и брчки
 • Сува и безживотна кожа

Постојат многу надворешни фактори кои имаат штетно влијание и дејство на кожата. Сончевите зраци (УВ зрачењето), токсините од воздухот, чадот од цигари и други штетни влијанија можат да ја пробијат заштитната бариера на кожата, да ја оштетат колагенската структура и клетките предизвикувајки стареење на кожата, изразено со појава на линии, брчки и хиперпигментација (тмни флеки).

Денес, науката понудува ефикасни и докажани решенија за заштита на кожната бариера и структурата на кожата од штетните надворешни влијанија кои овозможуваат да се спречи предвременото стареење на кожата!

Заштитете и негувајте го вашето лице навреме!

Зошто треба да го заштитите и негувате лицето со Elixy серумот со витамин Ц?

 • Придобивките на витаминот Ц во заштита и нега на кожата се многубројни. Со своето потентно антиоксидантско дејство (најдобро го спречува оштетувањето на кожата од штетните УВ зраци) ја штити колагенската структура со што ефикасно помага да се спречи или минимизира појавата на фини линии и брчки на кожата.[1, 2]
 • Исто така, придонесува за одржување на влажноста на кожата, да се регулира нерамномерноста на бојата во тенот на кожата предизвикана од сонцето и да се регулира секрецијата на себум, намалувајки го создавањето на акни. [2]

Зошто серумот со Витамин Ц треба да ви биде дел од рутинската нега на лицето?

Серумот за лице претставува уникатна комбинација на витамин Ц и Б3 (Ниацинамид). Наменет за сите типови на кожа. Благодарение на витамините и останатите моќни состојќи кои ги содржи серумот, обезбедува ефикасна антиоксидантска заштита. Со редовна употреба вашата кожа ќе изгледа посјајна, поздрава и помлада. Исто така ќе помогне да се намали појавата на фини линии, брчки и флеки на кожата.

Нека ELIXY серумот со витамин Ц биде и Ваша тајна за здрава и сјајна кожа!

Препорачан начин на употреба за најголеми ефекти:

 1. Нанесете неколку капки од серумот дланките, протријте го и потоа нанесете го на свежо измиено, чисто лице.
 2. Секогаш нанесувајте го со нежни, кружни движења, од надолу
 3. кон нагоре.
 4. Употребете го серумот на кожата на лицето, деколтето и вратот.
 5. За посилен ефект, користете го наутро и навечер како основа пред дневната или ноќната крема.
 6. Серумот е прв и клучен чекор во негата! По нанесувањето треба задолжително да се стави крем кој ќе го заклучи серумот и ќе обезбеди продолжено дејство и ефект.

Безбедност:

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа.

Рок на употреба: 2 години

Сања: Имав проблем со хиперпигментација на кожата. Барајќи некое решение наидов на ЕЛИСКИ Витамин Ц серумот кој во себе содржи и Ниацинамид. Поминаа 2 месеци од кога го користам и сум многу задоволна, веќе е дел од мојата рутина.

Александра: Бидејќи имам мрсна кожа имам многу проблеми со акни и лузни и темни дамки од акни. Откако почнав да го користам Витамин Ц серумот на ЕЛИКСИ, тамните дамки на лицето почнаа да ми се осветлуваат, сега имам здрава и светла кожа.

Референци:

 1. Pumori Saokar Telang, Vitamin C in dermatology, Indian Dermatol Online J. 2013.
 2. Neera Nathan, Payal Patel, Why is topical vitamin C important for skin health, Harvard Health Publishing, 2021.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).