G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 55+ - крема за нега на кожа

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 55+ - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 55+ - крема за нега на кожа
495.00Ден
990.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 55+

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face crame 55+ е наменета за возрасна кожа и истата содржи коензим Q10,алое вера екстракт и хиалуронска кисекина кои заеднички се синегрија на младоста. Коензимор Q10 е моќен антиоксиданс кој се бори против штетните радикали и спречува појава на поагресивни знаци на стареење брзо се апсорбира и ги измазнува веќе постоечките бори.Оваа формула нуди исклучителна нега за зрелата кожа, врши регенерација, зацврстување и подобрување на нејзината виталност.

Начин на употреба: Се нанесува секое утро на чисто лице, врат и деколте со масажа со кружни движења се додека кремата целосно не се апсорбира. Вашата кожа ќе биде постепено мека, нежна, полна со флексибилност и виталност ако ја користите секое утро.


Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни. Кремата е наменета само за надворешна употреба. Да се чува подалеку од дофат на деца, на температура до 25°C.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).