G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ELIXY - 1

ELIXY
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+ - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+  е крема која ја смирува и хидрира кожата поради присуството на алое вера и хиалуронска киселина. Погодна е за сите типови на кожа дури и за кожа која е сензитивна и воспалена.Кремата ја надополнува кожата со влажност, ја смирува, го сречува и олесн..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+ - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+  е наменета за зрела и возрасна кожа и истата содржи хранливи и хидрирачки состојки меѓу кои алое вера, хијалуронска киселина и колаген кои што заеднички формираат еден заштитен навлажнувачки филм на површината на кожата и ја штити од надворешни ште..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 55+ - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face crame 55+  е наменета за возрасна кожа и истата содржи коензим Q10,алое вера екстракт и хиалуронска кисекина кои заеднички се синегрија на младоста. Коензимор Q10 е моќен антиоксиданс кој се бори против штетните радикали и спречува појава на поагресивни знаци..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Hyaluronic Acid&Aloe vera Face serum - серум за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluornic Acid & Aloe Vera серумот за лице претставува уникатна комбинација на Хијалуронска киселина и Алое Вера и е наменет за темелна хидратација, омекнување, пополнување и подмладувањена кожата, како и заштита од иритации и воспаленија.   Содржи висока концентрација на 2 ..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Snail Repair Serum - серум за нега на кожа
-50 %
ELIXY Snail Repair face serum е серум за лице со 20% ексракт од слуз од полжав е наменет за спречување на појавата и намалување на брчките на кожата, хидратација и заштита.   Содржи висока концентрација (20%) Хелискин - регистриран и патентиран екстракт од слуз од полжав со клинички до..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Vitamin C Serum - серум за нега на кожа
-50 %
ELIXY Vitamin C face serum e производ со витамин Ц наменет за нега и заштита на кожата од штетните надворешни влијанија и одржување на виталниот и младешки изглед на кожата.   Со уникатна формула со Витамин Ц и Ниацинамид (витамин Б3). Обезбедува антиоксидантска заштита за клетките н..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Snail Repair Dnevna Krema 50ml - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Snail Repair face cream (day cream) е дневна крема за лице со 10 % екстракт од слуз од полжав наменета за намалување на брчките, измазнување и затегање на кожата, и длабинска хидратација.   Уникатната формула базирана на Хелискин - патентиран, клинички докажан комплекс со екстрак..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Snail Repair Nokna Krema 50ml - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Snail Repair face cream (night cream) е ноќна крема за лице со 3% екстракт од слуз од полжав, со изонредна хранливост, густа структура и богат состав на масла со висок регенеративен, anti-age ефект врз кожата, смирување и длабинско хидрирање. Уникатната формула базирана на Хелискин патен..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY Snail Repair Krema za okolu oci 30ml - крема за нега на кожа
-50 %
KРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ СО 3% ЕКСТРАКТ ОД ПОЛЖАВ Помалку брчки по само 6 недели 3 % Снаил екстракт Ги намалува темните кругови Интензивно ги намалува брчките околу очите ..
495.00Ден 990.00Ден
Без данок:495.00Ден
ELIXY AVOCADO oil - масло за нега на кожа
-50 %
ELIXY Avocado oil е масло добиено со механичка екстракција од плодот од авокадо, и е наменето за исхрана, омекнување и ревитализација, дури и на најсувата кожа или коса, правејки ги меки и сјајни. Богато е со витамин Е, омега масни киселини, олеинска киселина и други микронутриенти потребни за..
375.00Ден 750.00Ден
Без данок:375.00Ден
ELIXY JOJOBA oil - масло за нега на кожа
-50 %
ELIXY JOJOBA oilМасло од Јојоба ELIXY Jojoba oil претставува еден вид на течен восок кој се добива со ладно цедење на семки од јојоба.  Богат е со витамин Е кој спречува предвремено стареење на кожата и витамини од групата Б кои го намалуваат воспалението на кожата и помагаат при заздравув..
375.00Ден 750.00Ден
Без данок:375.00Ден
Прикажани 1 до 12 од 15 (2 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).