Мени
Your Cart

ELIXY JOJOBA oil - масло за нега на кожа

ELIXY JOJOBA oil - масло за нега на кожа
-13 %
ELIXY JOJOBA oil - масло за нега на кожа
ELIXY JOJOBA oilМасло од Јојоба ELIXY Jojoba oil претставува еден вид на течен восок кој се добива со ладно цедење на семки од јојоба.  Богат е со витамин Е кој спречува предвремено стареење на кожата и витамини од групата Б кои го намалуваат воспалението на кожата и помагаат при заздравување на ран..
650.00Ден
750.00Ден
Без данок: 650.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ELIXY

ELIXY JOJOBA oil

Масло од Јојоба

ELIXY Jojoba oil претставува еден вид на течен восок кој се добива со ладно цедење на семки од јојоба. Богат е со витамин Е кој спречува предвремено стареење на кожата и витамини од групата Б кои го намалуваат воспалението на кожата и помагаат при заздравување на рани. Ја храни, ревитализира и хидрира и најсувата кожа, а се користи и за подобрување на структурата на косата, ја прави мека и сјајна.Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).