Мени
Your Cart

Нега и убавина - 1

Нега и убавина
I’AM  ANTI-ACNE Серум за лице
-20 %
I’AM  ANTI-ACNE е серум за лице наменет за  длабинско чистење на порите, потхранување и хидрирање на кожата склона кон акни. Длабинско ги чисти порите Ја хидрира и потхранува кожата склона кон акни. Помага при отрстрнување на вишокот на себум и нечистотиите од порите Спречува в..
396.00Ден 495.00Ден
Без данок:396.00Ден
I’AM AHA Серум за лице
-20 %
I AM Aha - acids е секојдневен серум со 3% AHA кој ви помага при обнова на површинскиот слој на кожата, нејзина хидратација и измазнување. Содржи неколку различни видови киселини каде најефикасни се гликолна киселина и млечна киселина; Го забрзува обновувањето на клетките и ексфолијација на ..
396.00Ден 495.00Ден
Без данок:396.00Ден
I’AM BETA GLUCAN е моќен хидратантен серум наменет за интензивна, длабинска хидратација, потхранување и смирување на кожата.    Има способност да ја задржува водата со навлегување длабоко во кожата. Ова може да го зголеми нивото на влажност на кожата и да спречи сувост. Има анти..
495.00Ден
Без данок:495.00Ден
I’AM COLLAGEN Серум за лице
-20 %
I’AM COLLAGEN е серум за лице со хидролизиран колаген наменет за измазнување на кожата и намалување на брчките. Помага во спречувањето на брчките и опуштеноста со зголемување на еластичноста на кожата. Одржувањето на еластичноста на кожата обезбедува млад и жив изглед. Ги зајакнува потпорнит..
396.00Ден 495.00Ден
Без данок:396.00Ден
I’AM Vitamin B3 Серум за лице
-20 %
I’AM Vitamin B3 е серум за лице со витамин Б3 наменет за јакнење на кожната бариера, нормализирање на порите, регулиција на секрецијата на себум, смирување на  кожата и осветлување при хиперпигментација.  Ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува заштита од надворешни фактори. Ов..
396.00Ден 495.00Ден
Без данок:396.00Ден
ALOE VERA GEL 99%-  гел наменет за нега, хидрирање и заштита на кожата
-40 %
ALOE VERA GEL 99%  е гел за кожа од сертифицирано органско алое вера од видот Barbadensis Miller со додаток на хлорофил. Наменет е за интензивна заштита, нега и ревитализација на кожата, има хипоалергена формула и може да се употребува кај сите видови кожа и кај сите возрасти.Употребата на АЛОЕ..
330.00Ден 548.00Ден
Без данок:330.00Ден
ELIXY Hyaluronic Acid&Aloe vera Face serum - серум за нега на кожа
-20 %
ELIXY Hyaluornic Acid & Aloe Vera серумот за лице претставува уникатна комбинација на Хијалуронска киселина и Алое Вера и е наменет за темелна хидратација, омекнување, пополнување и подмладувањена кожата, како и заштита од иритации и воспаленија.   Содржи висока концентрација на 2 ..
790.00Ден 990.00Ден
Без данок:790.00Ден
ELIXY Snail Repair Serum - серум за нега на кожа
-20 %
ELIXY Snail Repair face serum е серум за лице со 20% ексракт од слуз од полжав е наменет за спречување на појавата и намалување на брчките на кожата, хидратација и заштита.   Содржи висока концентрација (20%) Хелискин - регистриран и патентиран екстракт од слуз од полжав со клинички до..
790.00Ден 990.00Ден
Без данок:790.00Ден
ELIXY Vitamin C Serum - серум за нега на кожа
-20 %
ELIXY Vitamin C face serum e производ со витамин Ц наменет за нега и заштита на кожата од штетните надворешни влијанија и одржување на виталниот и младешки изглед на кожата.   Со уникатна формула со Витамин Ц и Ниацинамид (витамин Б3). Обезбедува антиоксидантска заштита за клетките н..
790.00Ден 990.00Ден
Без данок:790.00Ден
ELIXY Snail Repair Dnevna Krema 50ml - крема за нега на кожа
-20 %
ELIXY Snail Repair face cream (day cream) е дневна крема за лице со 10 % екстракт од слуз од полжав наменета за намалување на брчките, измазнување и затегање на кожата, и длабинска хидратација.   Уникатната формула базирана на Хелискин - патентиран, клинички докажан комплекс со екстрак..
790.00Ден 990.00Ден
Без данок:790.00Ден
ELIXY Snail Repair Nokna Krema 50ml - крема за нега на кожа
-20 %
ELIXY Snail Repair face cream (night cream) е ноќна крема за лице со 3% екстракт од слуз од полжав, со изонредна хранливост, густа структура и богат состав на масла со висок регенеративен, anti-age ефект врз кожата, смирување и длабинско хидрирање. Уникатната формула базирана на Хелискин патен..
790.00Ден 990.00Ден
Без данок:790.00Ден
Прикажани 1 до 12 од 19 (2 страни)

Грижа за женската убавина

Грижата за женската убавина била важна отсекогаш низ историјата, но во 20-от и 21-от век истакнување и славење на убавината добива посебно место како во индустријата така и во секојдневниот модерен животен стил. Да се биде негувана жена е желба на секоја жена. Да се биде жена е комплицирано, но да се биде негувана жена е уште покомплицирано. Убавината значи одржување на здравјето и нега на кожата, косата, телото, лицето, рацете и ноктите и за сите е потребна посебна рутина и производи. Индустријата за нега и убавина е пазар вреден милијарди долари и продолжува да расте брзо секоја година.  

Придобивките од природните производи за лице и коса

Користењето природни и органски производи за нега како серуми, масла, креми за лице и очи, и препарати за коса станува сè попопуларно. Тоа не е само затоа што има вирален тренд да се користат органски производи туку главната причина е што овие препарати за нега на лицето и косата имаат бројни предности и придобивки во однос на индустриските.

Рутинска нега на кожата со природни серуми

Серумите за лице се производи кои овозможуваат одржувањето на здравјето и убавината на кожата да бидат поефикасни поради нивната интензивна содржина и лековита моќ. Серумите често вклучуваат состојки за хидратација како Хијалуронска киселина и Алое вера и Алфа Хидрокси Киселини (AHAs)  кои имаат лесна структура која е совршена за сите типови на кожа.  Исто така, постојат серуми кои во себе содржат колаген или екстракт од слуз од полжав  кои ви помагаат во измазнување на брчките, обновување и зајакнување на кожната бариера. Природните серуми богати со витамини и антиоксиданси нудат придобивки за поддршка на кожата за младешки и блескав изглед. Дали знаевте дека витаминот Ц  е природен осветлувач на кожата, а зелениот чај помага во борбата против знаците на предвремено стареење? Бидејќи серумите за лице најчесто се нанесуваат на чиста кожа пред да се хидрира, ова им овозможува на овие вредни состојки подобро да навлезат во кожата и да обезбедат намалување на знаците на хиперпигментација, измазнување на линиите, одложување на брчките, балансирање на мрсниот тен, проблематичната и груба кожа.

Решавање на вообичаени женски проблеми со кожата

Како што е познато, еден од општите проблеми на многу жени денес, без разлика на возраста, се проблемите со кожата. Всушност, бидејќи ова е многу широка и детална тема, дефинитивно треба добро да се испита. Најчести проблеми на кожата се: акни, брчки, пори и хиперпигментација. Затоа користете производи кои имаат природни состојки во својот состав и директно ќе ги таргитираат проблемите на кожата со што обезбедуваат подобра заштита и нега.

Науката зад природните производи за нега и убавина

Брендовите за кожа денес бараат постојано следење и примена на најнови откритија во науката и јзатоа се фокусираат на континуирано истражување и развој на нови формули и препарати. Состојките со високи перформанси кои се наоѓаат во природата, технолошките мерки и иновативните формули се неколку начини на на интегрирање на науката и негата за кожата. Нега на кожата базирана на наука значи дека производите за кожата се формулирани со активни состојки кои навистина и се потребни на вашата кожа, а сите тврдења се поткрепени со вистински научни и лабораториски студии.


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).