G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+ - крема за нега на кожа

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+ - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+ - крема за нега на кожа
495.00Ден
990.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 45+ е наменета за зрела и возрасна кожа и истата содржи хранливи и хидрирачки состојки меѓу кои алое вера, хијалуронска киселина и колаген кои што заеднички формираат еден заштитен навлажнувачки филм на површината на кожата и ја штити од надворешни штетни влијаниа.Колагенот се бори против веќе формираните бори, ја осветлува кожатаи ја подобрува нејзината еластичност елиминирајќи ги трагите на уморна кожа. Хиалуронската киселина ја одржува влажноста на кожата и и дава сјај и има регенерирачко дејство кое се надополнува си присуството на алое вера ексрактот.

Начин на употреба: Се нанесува секое утро на чисто лице, врат и деколте со масажа со кружни движења се додека кремата целосно не се апсорбира. Вашата кожа ќе биде постепено мека, нежна, полна со флексибилност и виталност ако ја користите секое утро.


Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни. Кремата е наменета само за надворешна употреба. Да се чува подалеку од дофат на деца, на температура до 25°C.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).