Мени
Your Cart

ELIXY Snail Repair Dnevna Krema 50ml - крема за нега на кожа

ELIXY Snail Repair Dnevna Krema 50ml - крема за нега на кожа
-20 %
ELIXY Snail Repair Dnevna Krema 50ml - крема за нега на кожа
790.00Ден
990.00Ден
Без данок: 790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: DVEVNA KREMA

ELIXY Snail Repair face cream (day cream) е дневна крема за лице со 10 % екстракт од слуз од полжав наменета за намалување на брчките, измазнување и затегање на кожата, и длабинска хидратација.

 • Уникатната формула базирана на Хелискин - патентиран, клинички докажан комплекс со екстракт од слуз од полжав (кој содржи Алантоин, Хијалуронска киселина, гликосаминогликани и минерали Калциум и Цинк), создаден согласно со највисоките козметички стандарди ( Cosmetic Organic Standards (COSMOS)). [1, 2]
 • Кремата е наменета за сите типови кожа.
 • Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештички бои
 • Обезбедува целосна нега на кожата: ја зголемува еластичноста, ги измазнува брчките и ја намалува нивната појава, дава сјај и длабински ја хидрира кожата, а помага и во намалување на лузните и осветлување на флеките.


Кожата на лицето го губи својот сјај? Изгледа безживотно и остарено?

Како што старееме, а под влијание на сите негативни фактори од животната средина (ветерот, штетните честички во воздухот, чадот од цигари или сончевите зраци) нашата кожа почнува да доживува несакани промени во изгледот кои се должат на промените кои се случуваат на клеточно ниво. Со годините доаѓа до се поголемо уништување на колагенската структура во кожата, а се намалува продукцијата и обновата на колаген, што доведува до намалување на еластичноста, тонусот и влажноста на кожата. Исто така, намалената функција на меланинот придонесува за појава на флеки и нееднаквост на тенот.

Со користење на вистинските производи, овие сурови ефекти на времето може да се успорат и секоја жена, без разлика на годините може да ужива во затегната, хидрирана и тонирана кожа со изедначен тен и младешки сјај.

Дали знаете дека благодарение на уникатниот состав на материи во слузот полжавот ефикасно го штити своето тело од силните сончеви зраци и рапавата површина, а истиот му помага и постојано да ја обновува својата кукичка?


Зошто ELIXY Snail Repair face cream е вистинскиот избор за вас?

 • Екстрактот од слуз од полжав е едно од најголемите научни откритија во областа на козметологијата во последните децении.
 • Откриена е на неверојатната регенеративна моќ на протеините во екстрактот од слуз од полжав, кои ја активираат клеточната одбраната од штетните влијанија и ја стимулираат обновата на колагенската структура на кожата, овозможувајки ефикасна задршка на водата, за одржување на хидрирана, мазна, тонирана и еластична кожа без брчки и без флеки.
 • Содржи висока концентрација (10%) екстракт од слуз од полжав во комбинација со други стандардни, висококвалитетни состојки за нега и заштита на кожата.
 • Кремата има нежна структура, лесно се впива и не ја оптоварува кожата.
 • Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои.
 • Не предизвикува иритации и може да се примени кај сите видови, дури и кај најделикатната кожа.


Зошто треба веднаш да почнете со користење на кремата со дури 10% екстракт од слуз од полжав?

Секоја жена заслужува да има здрава и сјајна кожа, а оваа крема ќе ви овозможи измазнување и затегање на кожата, намалување на брчките и сјај. Кремата ја активира обновата на колагенот во кожата, што овозможува нејзино исполнување и подигања, како и задршка на водата што севкупно помага во измазнување на фините линии и брчки, и создава поздрав изглед на кожата.


Како да ја постигнете посакуваната млада, здрава и сјаја кожа со помош на Snail Repair дневната крема?

Препораки за употреба:

 1. Нанесете ја наутро на чисто лице како последен чекор од вашата рутина на нега.
 2. Со помош на нежни, кружни движења направете си масажа за подобра апсорпција.
 3. Не го изоставувајте пределот кај вратот и деколтето.


Дополнителни информации!

Безбедност:

Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.

Рок на употреба: 2 години

Состојки (INCI):

Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Snail Extract, Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol and Ethylhexylglycerin, Tocopheryl acetate.

Сара 30 години: Често читав на интернет за придобивките на екстрактот од слуз од полжав, особено за придобивките кои ги дава на кожата. Па се решив да дадам шанса и да ја пробам дневната крема на Еликси со екстракт од слуз од полжав. Се покажа како правилен избор, веќе ми е дел од секојдневната рутина на нега целата колекција со екстракт од слуз од полжав.

Теа 28 години, актер: Брзото темпо на работа, пробите до доцните часови, тешката шминка со себе си донесоа последици да на 28 години кожата на лицето ми изгледа безживотно. Барајќи на интернет начини и третмани како да си ја вратам здравата и сјајна кожа наидов на кремата со екстракт од слуз од полжав на Еликси, имав и предходно слушнато за моќта на екстрактот од слуз од полжав па затоа се одлучив да ја пробам. Веднаш после неколку дена користење почнува да се забалежува свежина на лицето, исто така е добра како подлога под шминката. Поголеми промени приметив после 5тата недела од користење.


Референци:


1. Floridienne life sciences, Heliskin, 2016.
2. Lorena Ulhoa Araujo, Andrea Grabe – Guimaraes, et al. Profile of wound healing process induced by allantoin. Acta Cir Bras. 2010

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).