G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ELIXY Snail Repair Nokna Krema 50ml - крема за нега на кожа

ELIXY Snail Repair Nokna Krema 50ml - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Snail Repair Nokna Krema 50ml - крема за нега на кожа
495.00Ден
990.00Ден
Без данок: 495.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: Night cream

ELIXY Snail Repair face cream (night cream) е ноќна крема за лице со 3% екстракт од слуз од полжав, со изонредна хранливост, густа структура и богат состав на масла со висок регенеративен, anti-age ефект врз кожата, смирување и длабинско хидрирање.

 • Уникатната формула базирана на Хелискин патентиран, регистриран, клинички докажан комплекс на база на екстракт од полжав (кој содржи Алантоин, Хијалуронска киселина, гликосаминогликани и минерали Калциум и Цинк). Создаден согласно со највисоките козметички стандарди ( Cosmetic Organic Standards (COSMOS)). [1]
 • Во комбинација со масло од макадамија и невен.
 • На кожата и дава еластичност, помага во обнова на најзината структура, ја штити липидната бариера и површинскиот слој (епидермис), ја спречува појавата и ги смирува воспаленијата и иритациите.
 • Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои.
 • Наменета е и безбедена за сите типови кожа.


Се почесто се соочуваш со сува, опуштена или иритирана кожа која изгледа безживотно?

Без разлика каков и да е типот на вашата кожа, таа може да започне и се повеќе да реагира на условите на околината, хормоните или промените во начинот на живот Всушност, промените во животот се одразуваат и на вашата кожа, независно од нејзиниот вид. Таа може да се соочи со проблеми како што се сувост, хиперпигментација (промена на бојата), митесери и акни, дури и по 40тата, и минувањето на годините, се почеста појава на фини линии, брчки и губење на еластичноста.

Доколку сакате да се ослободите од ваквите проблеми на кожата и да постигнете здрав и свеж изглед употребувајте козметика со внимателно одбрани, клинички докажани состојќи!


Зошто ELIXY Snail Repair night cream е вистинскиот избор за вас?

 • Откривањето на моќната регенеративна моќ на екстрактот од слуз од полжав е едно од најважните, понови научни достигнувања во областа на козметологијата.
 • Алантоинот, колагенот, еластинот и другите уникатни активни компоненти во екстрактот од слуз од полжав, обезбедуваат синергистичко дејство кое ги штити клетките во кожата од штетните влијанија, ја активира продукцијата и обновата на колаген што овозможува пополнување, затегање и измазнување на кожата, задршка на водата и повторна појава на младешки изглед и сјај. [2]
 • Комбинацијата на масла од макадемија и невен обезбедуваат дополнителна заштита на кожната бариера, ги спречуваат и смируваат иритациите и воспаленијата истакнувајки го здравиот и свеж изглед.
 • Кремата има богата структура, за ефикасна регенерација и ревитализирачки ефект во текот на ноќта.
 • Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои.
 • Не предизвикува иритации и може да се примени кај сите видови, дури и кај најделикатната кожа.

Зошто треба веднаш да почнете со користење на ноќната кремата со 3% екстракт од слуз од полжав?

Во текот на ноќта, додека спиеме кожата активира механизми за активна обнова. Затоа, негата што ќе ја правите на вашата кожа пред да заспиете е исклучително важна за ефикасна нега и обнова. Овозможете ја потребната нега и регенерација на кожата. Со употреба на ноќната крема со екстракт од слуз од полжав која ќе ви помогне вашата кожа да се обнови, тонира и хидрира.

Како да постигнете максимални ефекти на нега и обнова на кожата?

 1. Се нанесува секоja вечер на чисто лице, врат и деколте со нежна масажа со кружни движења се додека кремата целосно не се апсорбира.

 1. Ноќната рутина за нега е од голема важност за кожата. Со редовна употреба секоја вечер, вашата кожа постепено ќе стане мека, нежна, со поголема флексибилност и виталност.

Дополнителни информации!

Безбедност:

Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.

Рок на употреба: 2 години

Состојки (INCI):

Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Petrolatum, Dicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate (and) Cera Microcristallina (and) Glyceryl Oleate (and) Aluminum Stearates (and) Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter, Snail Extract, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Calendula Officinalis Flower Oil, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tetrasodium EDTA.


Виолета: Ја користам целата колекција, серумот, дневната, ноќната и кремата околу очи. Сега моето лице изгледа поздраво и посвежо.

Кристина: Често читав на интернет за придобивките на екстрактот од слуз од полжав, особено за придобивките кои ги дава на кожата. Барајќи производи за нега од слуз од полжав наидов на Snail repair колекцијата на ЕЛИКСИ. Целата колекција стана дел од мојата рутина за нега и после само 6 недели редовно користење лицето ми стана поздраво, а фините линии и брчките кои ги имав почнаа да се намалуваат.

Референци:


1. Floridienne life sciences, Heliskin, 2016.
2. Lorena Ulhoa Araujo, Andrea Grabe – Guimaraes, et al. Profile of wound healing process induced by allantoin. Acta Cir Bras. 2010

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).