Мени
Your Cart

Срце и крвни садови - 1

Срце и крвни садови
Cholestol Complex е препарат со посебна медицинска намена со растителни екстракти, стероли и витамини, наменет за диетстско регулирање на нивото холестерол и масти во организмот. Содржи 7 активни компоненти со синергистичко дејство; Со екстракт од ферментиран црвен ориз (со 3% Монаколин К); ..
895.00Ден
Без данок:895.00Ден
Cholestol Complex (2+1)  - препарат против холестерол
-19 %
Сетот Cholestol Complex 2+1 е наменет за диетстско регулирање на нивото на холестерол и масти во организмот.   ➢ Содржи Монаколин К (3%) добиен од екстракт од ферментиран црвен ориз; ➢ Обезбедува синергија на 7 активни состојки; ➢ Уникатна формула базирана на научно потврдени сознан..
1,790.00Ден 2,200.00Ден
Без данок:1,790.00Ден
 РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната кој содржи ресвератрол, екстракт од црна гоџи бобинка (извор на антоцијанини), екстракт од зелен чај (извор на ЕГЦГ- епигалокатекин галат) и екстракт од лист од маслинка (извор на олеуропеин) и обезбедува уникатна комбинација на моќни антиоксиданти. ..
895.00Ден
Без данок:895.00Ден
RESVERATROL COMPLEX  (2+1)  - за кардиоваскуларни болести
-19 %
Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг. Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден. РЕСВЕРАТРОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната кој содржи ресвератрол, екстракт од црна гоџи бобинка (извор на антоцијанини), екстракт од зелен чај (извор на ЕГЦГ- епигалокатекин га..
1,790.00Ден 2,200.00Ден
Без данок:1,790.00Ден
VENOGEL е гел наменет за нега и заштита на крвните садови во нозете и подобрување на циркулацијата. Содржи стандардизиран, патентиран екстракт од костен ХЕЛИСКИН (10% екстракт). Дава моментален ефект на смирување на болката и подобрување на циркулацијата.Пакување: 100ml, пластично кутивчеНачин на уп..
550.00Ден
Без данок:550.00Ден
ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ е додаток на исхраната кој содржи екстракт од листови од зелен чај (Camellia sinensis), извор на моќни антиоксиданти, полифенолни соединенија од групата на катекини (ЕГЦГ).  Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг.Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до..
195.00Ден
Без данок:195.00Ден
ЕКСТРАКТ ОД ЛИСТ ОД МАСЛИНКА е додаток на исхраната кој содржи екстракт од листови од Кинеска маслинка (Canarium album (Lour.) Raeusch) извор на олеуропеин и други антиоксиданти и фитоелементи, кои поволно влијаат на повеќе сегменти на човековото здравје.Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500..
215.00Ден
Без данок:215.00Ден
ЕКСТРАКТ ОД ЦРНО ГОЏИ е додаток на исхраната кој содржи екстракт од црна гоџи бобинка (Lycium ruthenicum), извор на моќни антиоксиданти, полифенолни соединенија од групата на антоцијанини.Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг.Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на де..
305.00Ден
Без данок:305.00Ден
ЕКСТРАКТОТ ОД ЦРВЕН ОРИЗ  е додаток на исхраната кој содржи квасец од ферментиран црвен ориз со Манаколин К наменет за одржување на балансирани нивоа на холестеролот во крвта.Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг.Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден пред..
325.00Ден
Без данок:325.00Ден
Екстрактот од дива боровинка е додаток на исхраната направен од диви, планински боровинки богати со специфични антиоксиданти (антоцијанини).Пакување: 30 капсули, (1000мг екстракт од дива боровинка), пластично пакување.Дозирање и начин на употреба: се зема по 1 капсула, еднаш до два па..
275.00Ден
Без данок:275.00Ден
Екстрактот од нони е природен додаток на исхраната кој содржи концентриран сок од нони, богат докажан извор на над 200 полифеноли и други уникатни биоактивни молекули кои ја стимулираат продукцијата на азотен моноксид и имаат бројни здравствени продобивки на организмот на човекот.Пакување: пластични..
1,095.00Ден
Без данок:1,095.00Ден
Прикажани 1 до 11 од 11 (1 страни)
Срце и крвни садови
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).