Мени
Your Cart

Brain Protect (2+1) - суплемент за мемориja и концентрациja

Brain Protect (2+1) - суплемент за мемориja и концентрациja
-19 %
Brain Protect (2+1) - суплемент за мемориja и концентрациja

Brain Protect е додаток на исхраната кој содржи Bacopin®, Centilin®, екстракт од медицинска печурка Лавја Грива, растителни екстракти и Б витамини, во комбинација со Bioperine® и е неменет за ефикасна поддршка за неврокогнитивните функции на мозокот и меморијата.

 • Клинички докажана ефикасност
 • 100% природен производ
 • Помага во намалување на акнсиозноста и подобрена регулација на стресот.
 • Го подобрува учењето, фокусот и концентрацијата
 • Придонесува за зајакнување на меморијата
1,790.00Ден
2,200.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: Brain Protect (2+1)

Сетот Brain Protect 2+1 е неменет за ефикасна поддршка за неврокогнитивните функции на мозокот и меморијата.

 • Производот BRAIN PROTECT содржи специфични растителни екстракти Bacopin® и Centellin® кои се стандардизирани и имаат клинички докажани ефикасност;
 • Обезбедува синергистичко дејство на 9 активни компоненти;
 • Производот е формулиран во согласност со новите научни истражувања и препораки на експертите;
 • Употребата на сетот овозможува континуирана подолготрајна примена, што согласно сознанијата од клиничките студии овозможува да се постигнат поголеми ефекти;
 • Детални информации за карактеристиките, составот и дејството на Brain Protect може да добиете овде


Доколку се почесто ви се случува да ги заборавате имињата на блиски лица или предмети кои ги употребувате, да имате проблем со решавањето на лесни задачи, често губите предмети, заборавате каде сте ги оставиле или ги оставате на погрешни места, се мачите со зборувањето, лошо расудувате, тешко се ориентирате во просторот и времето, тогаш постои голема веројатност дека страдате од деменција, губиток на меморијата и намалена когнитивна функција на мозокот.

Многу лица со деменција не се свесни за својата состојба, нити имаат официјална дијагноза. Без соодветен третман и поддршка деменцијата може да прогресира и да биде многу опасна! Замислете што може да се слуши доколку некој заборави да го исклучи шпоретот, да ја заклучи вратата, даги испие лековите…?

Затоа, преземете чекор кон подобра мeморија и подобро здравје навреме!

BRAIN POTECT СЕТ 2+1- ЕФИКАСНА ПОДДРШКА ЗА НЕВРОКОГНИТИВНИТЕ ФУНКЦИИ НА МОЗОКОТ И МЕМОРИЈАТА, ЗА СИТЕ ГЕНЕРАЦИИ


Зошто BRAIN PROTECT 2+1 СЕТ?

 • Помага во одржување на меморијата;
 • Обезбедува подобар фокус и концентрација и подобро учење;
 • Придонесува за намалување на анксиозноста;
 • Придобивките се должат на уникатната формулација, синергистичко дејство и примената на стандардзирани, кинички докажани состојки Bacopin®, Centellin® и Bioperine®.

Предности на сетот BRAIN PROTECT 2+1

Со купување на сeт од 3 производи:

 • Се овозможува континуирана употреба на препаратот и до 3 месеци, период кој одговара на периодот на примена на Bacopin® во клиничките истражувања и постигнување на одржливи посакувани ефекти;
 • Brain Protect обезбедува синергистичко дејство на 9 активни компоненти;
 • Претставува уникатна комбинација на стандардизирани, патентирани и клинички докажани состојки Bacopin®, Centellin® и Bioperine® во комбинација на антиоксидантски комплекс на растителни екстракти и комплекс од Б витамини, што дава сеопфатно дејство и повеќе здравствени придобивки;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот BRAIN PROTECT може да добиете овде.Јасмина Тодоровска: Мислејќи дека сум здрава, многу касно открив дека имам дијабетес. По многу краток период од таблети ме прфлија во инсулин. Да бидеш врзана цел живот со 4 пати боцкање на ден и тоа со големи единици на инсулин е многу тешко.

Кога го најдов Диабетол Форте од Натура Терапи, по само 3 недели користење веќе приметив дека шеќерот полека почна да се намалува. Продолжив да го користам и после 3 месеци користење успеав да намалам од 4 пати боцкање со инсулин на само 2 пати. Пресреќна сум.


Мирјана Коцевска: Заради дијабетесот добив оштетување на нервите а тоа ми предизвика невропатија. Имав толку големи болки во нозете и стапалата што дури неможев ни да заспијам.

Почнав да барам решение и по препорака на мојот матичен лекар го земав Диабетол Форте. Овој препарат го примам веќе 2 месеци и сите мои симптоми не само што се намалија туку некои од нив целосно изчезнаа. Тоа што ми е најважно во нозете ми се намали пецкањето, чешањето и секако и нивото на шеќерот во крвта. Сега примам и помала доза на терапија.Начин на употреба:

 • Препорачана употреба: се земаат 1 до 2 капсули на ден, пред или со оброк.
 • Може да се користи и кај деца над 12 години.
 • Производот е безбеден и за долгорочна употреба.
 • Примената на BRAIN PROTECT е препорачана кај лица со намалена меморија (Алцхајмерова болест и други форми на деменција), лица кои прележале мозочен удар, лица со ADHD синдром, доколку постои проблем со когнитивниот развој и учењето, лица кои страдаат од анксиозност и депресија, како и за лица со епилепсија (конвулзивни состојби).
 • Со редовна употреба на препаратот за само неколку недели може да се постигнат позитивни ефекти во активирање на мозочната функција, во насока на подобрување на помнењето, учењето и однесувањето.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).