G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

THERMO & CRYO GEL + подарок Хеланки - антицелулитен сет

THERMO & CRYO GEL + подарок Хеланки - антицелулитен сет
THERMO & CRYO GEL + подарок Хеланки - антицелулитен сет
-25 %
THERMO & CRYO GEL + подарок Хеланки - антицелулитен сет
THERMO & CRYO GEL + подарок Хеланки - антицелулитен сет
THERMO & CRYO GEL + подарок Хеланки - антицелулитен сет
1,490.00Ден
1,990.00Ден
Без данок: 1,490.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ELIXY SET THERMO + CRYO GEL

CRYO GEL

Антицелулитен крио-гел за моментален лифтинг ефект за цврста и еластична кожа. Лесна и освежителна гел-формула со ефект на ладење која ја стимулира циркулацијата на крвта, Ја поттикнува детоксикацијата на кожата, го ограничува формирањето на зрели адипоцити, спречува акумулација на нови липиди и помага да се ослободат постоечките масти. Овој гел интензивно ја лади кожата и го ублажува чувството на тешки и уморни нозе. Со својот иновативен лифтинг ефект ја измазнува кожата намалувајки ја појавата, видливоста и подобрувајки го изгледот на целулитот и лесна и свежа гел-текстура која брзо се апсорбира во кожата и ги минимизира несовршеностите на проблематичните делови на кожата кои се третираат.


THERMO GEL

Антицелулитен гел со силен термоген ефект кој ефикасно го таргетира целулитот, ги измазнува и истенчува несаканите неправилности, правејќи ја кожата поеластична и поцврста. Олеснувачки и смирувачки гел кој е формулиран специјално да ги стимулира лимфниот проток и дренажа, согорувањето на мастите и зајакнувањето на сврзното ткиво во и под кожата, како и да ја хидрира и тонира кожата за позатегнат и помазен изглед.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете THERMO GEL на целните области на кожата на телото со нежно масирање додека не се впие. Потоа нанесете го CRYO GEL на истите области на кожата и облечете термо хеланки. Оставете да делуваат 20-40 минути. За целосен ефект додека делуваат геловите се препрорачува и примена на физичка активност.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).