G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+ - крема за нега на кожа

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+ - крема за нега на кожа
-50 %
ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+ - крема за нега на кожа
495.00Ден
990.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+

ELIXY Hyaluronic&Aloe vera Face cream 35+ е крема која ја смирува и хидрира кожата поради присуството на алое вера и хиалуронска киселина. Погодна е за сите типови на кожа дури и за кожа која е сензитивна и воспалена.Кремата ја надополнува кожата со влажност, ја смирува, го сречува и олеснува перутањето благодарение на благотворните состојки кои длабински продираат во кожата и ја ревитализираат правејќи ја мазна, сјајна и обновена.

Начин на употреба: Се нанесува секое утро на чисто лице, врат и деколте со масажа со кружни движења се додека кремата целосно не се апсорбира. Вашата кожа ќе биде постепено мека, нежна, полна со флексибилност и виталност ако ја користите секое утро.

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни. Кремата е наменета само за надворешна употреба. Да се чува подалеку од дофат на деца, на температура до 25°C.


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).