421279682
меню
Your Cart

Сите продукти - 7

Zink(60tbl/10mg)
-34 %
Цинк е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, придонесува за одржување на нормална коса, нокти и кожа, одржување на нормален вид, придонесува за одржувањае на нормално ниво на тестостерон во крвта, пр..
215.00Ден 325.00Ден
Без данок:215.00Ден
Витамин Б6 е храна за посебна медицинска намена за диететско регулирање на состојби на недостаток од витамин Б6.Начин на употреба: 1 таблета дневно со оброк и многу вода...
325.00Ден
Без данок:325.00Ден
SLEEP Melatonin (60tbl/3mg)
-34 %
Металонин е додаток во исхраната кој придонесува за намалување на времето потребно за да заспиете и му помага на телото да се прилагоди на промените на временската зона.Состав: Една таблета содржи 3мг Мелатонин.Начин на употреба: 1 таблета на ден, со многу вода, по можност еден час пред спиење...
215.00Ден 325.00Ден
Без данок:215.00Ден
Екстракт од Ашваганда е додаток во исхраната наменет за подобра регулација на стресот, функцијата на ендокриниот систем (продукцијата и регулацијата на хормоните), и подобрување на нивото на енергија и концентрација.Пакување: пластично пакување, 500 мг, 30 капсули.Дозирање и начин на употреба: Се зе..
385.00Ден
Без данок:385.00Ден
АКАИ БЕРИ ЕКСТРАКТОТ е додаток на исхраната кој содржи природни антиоксиданси, фитостероли и полифеноли кои ја подобруваат заштитата на организмот од слободните радикали и го намалуваат оксидативното оштетување на клетките.Состав: Екстракт од Акаи бери (Brazilian Acai). Начин на употреба: ..
305.00Ден
Без данок:305.00Ден
ЦИТРУСНИ БИОФЛАВНОИДИ е препарат наменет за сите кои имаат потреба од подобрување на антиоксидативниот капацитет на организмот (што вклучува лица со кардиоваскуларни болести, рак, пушачи и секој кој живее стресно во урбани средини).Состав: Екстракт од Цитруси (Citrus L.). Начин на употреб..
495.00Ден
Без данок:495.00Ден
Saw Palmetto е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите.   Содржи активнa компонентa со научно докажано дејство; Висока концентрација (320мг) по препорака на докто..
215.00Ден
Без данок:215.00Ден
ЕКСТРАКТОТ ОД СИБИРСКИ ЖЕНШЕН е додаток на исхраната кој дејствува како природен тоник за поддршка на севкупното ментално и физичко здравје.Состав: Екстракт од Сибирски женшен (Acanthopanax senticosus (Rupr. & Maxim.)Harms) Начин на употреба: Да се зема по 1 капсула на ден...
500.00Ден
Без данок:500.00Ден
GLUCOSAMINE SULFATE е додаток во исхраната со глукозамин кој ја помага во одржување на нормалната функцијата на сврзното ткиво.Пакување: 500мг, 30 капсули, пластично пакувањеДозирање и начин на употреба: Да се зема по 1 до 2 капсула на ден со оброк...
235.00Ден
Без данок:235.00Ден
ОМЕГА 3 капки е додаток на исхрана кој содржи чисто рибино масло со потекло од Норвешка, кое обезбедува високи концентрации на ЕПА и ДХА Омега 3 масни киселини во високо-апсорбирачката триглицеридна форма, наменет за поддршка и зачувување на здравјето на срцето,крвните садови и мозокот. Збогатен..
495.00Ден
Без данок:495.00Ден
МЕНОПОЗ (МЕНОПАУЗА) КОМПЛЕКС е додаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање хормонални дисбаланси кои се јавуваат при влезот во пери-менопауза или менопауза, за одржување на целокупното здравје и функција на репродуктивниот систем кај жените, вклучувајки и намалување на сим..
1,095.00Ден
Без данок:1,095.00Ден
Spirulina 100tbl, производ за детоксикација
-30 %
Опис  Пакување: 100 таблети, пластично пакување. Дозирање и начин на употреба: 4 до 8 таблети на ден; Спирулина е додаток на исхраната кој содржи 240мг од сино-зелената алга Спирулина (Arthrospira platensis) во прав, како извор на широк спектар нутриенти и специфични елементи кои ..
350.00Ден 500.00Ден
Без данок:350.00Ден
Прикажани 73 до 84 од 139 (12 страни)
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).