G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

2x Prostatol Complex + Saw Palmetto - препарат за заштита на простата

2x Prostatol Complex + Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
-41 %
2x Prostatol Complex + Saw Palmetto - препарат за заштита на простата
1,190.00Ден
2,005.00Ден
Без данок: 1,190.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: 2x Prostatol Complex + Saw Palmetto

Prostatol Complex е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма (Saw Palmetto), растителни екстракти и цинк, наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите.

Состав: 

Екстракт од Со Палмето – екстрактот од нискорастечката, назабена палма (Serenoa repens) научно е докажан дека придонесува да се запре растот на ткивото на простатата и да се смири воспалението на жлездата простатата, го подобрува протокот на урината и го регулира пореметениот метаболизам на тестостеронот.

Екстракт од Екстракт од калинка – калинката (Punica granatum L.) има силно антиоксидативно дејство со кое помага во спречување на оштетувањата и одржување на нормалниот метаболизам на клетките од простатата.

Екстракт од коприва – екстрактот од листовите на копривата (Urtica fissa E. Pritz.) со векови се користел за смирување на воспаленија, а денес своето анти-инфламаторно дејство го има докажано и во многу научни истражувања и клинички студии.

Екстракт од домат –ликопенот (Solanum lycopersicum) е клинички докажан антиоксидант кој помага во намалување на ПСА маркерите и ризикот од појава на рак на простатата.

Екстракт од Африканска цреша – екстрактот од кората на дрвото (Pygeum Africanum.L) ефикасно помага да се одржи нормален уринарниот проток, за лесно и целосно празнење на мочниот меур, ги намалува растот и промените на простатата, го подобрува либидото и потентноста;


Начин на употреба:

Употреба: 1 до 2 капсули на ден, со оброк. Најдобро е да се употреби со појадокот и со ручекот, не подоцна од 17ч.

Безбеден е за долгорочна употреба.

Позитивни ефекти од употребата на PROSTATOL COMPLEX, во намалување на честотата и олеснување на мокрењето може да се почувствуваат веќе по 2-3 недели употреба.

Saw Palmetto е додаток на исхраната со екстракт од нискорастечка палма наменет за одржување и подобрување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај мажите. 

Начин на употреба:

Употреба: 1 до 2 капсули на ден, со оброк. Најдобро е да се употреби со појадокот и со ручекот, не подоцна од 17ч.

Безбеден е за долгорочна употреба.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).