меню
Your Cart

Gastro Protect & Aloe - препарат за дигестивно здравје

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Gastro Protect & Aloe - препарат за дигестивно здравје
Ново Промо -50 %
Gastro Protect & Aloe - препарат за дигестивно здравје
ГАСТРО ПРОТЕКТ е храна за посебни медицински намени која содржи Трипала комплекс (мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, за диететско регулирање на воспалителни процеси на гастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дегустија, мачнини и болки (гастичен рефл..
995.00Ден
1,990.00Ден
Без данок: 995.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Gastro

ГАСТРО ПРОТЕКТ е храна за посебни медицински намени која содржи Трипала комплекс (мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, за диететско регулирање на воспалителни процеси на гастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дегустија, мачнини и болки (гастичен рефлукс, гастритис, колитис).


Начин на употреба/ Препорачан дневен внес:  

За деца од 4 до 6 години:по 10 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (30ml);

За деца од 7 до 10 години:по 15 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (45ml);

За деца над 11 години и возрасни : по 20 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (60ml). Пред употреба да се промеша!


ГАСТРО АЛОЕ е додаток на исхрана кој содржи екстракт од органска сертифицирана Алое Вера(Barbadensis Miller)(100:1), наменет за поддршка на здравјето и работата на дигестивниот систем.


Начин на употреба: За деца над 12 години и возрасни: 10-20 ml, 1-2 пати на ден (max 40ml). Пред употреба да се промеша.


 


Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).