G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

2+2 Gastro Protect & Aloe + код - препарат за дигестивно здравје

2+2 Gastro Protect & Aloe + код - препарат за дигестивно здравје
-18 %
2+2 Gastro Protect & Aloe + код - препарат за дигестивно здравје
ГАСТРО ПРОТЕКТ е храна за посебни медицински намени која содржи Трипала комплекс (мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, за диететско регулирање на воспалителни процеси на гастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дегустија, мачнини и болки (гастичен рефл..
1,790.00Ден
2,190.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Gastro

ГАСТРО ПРОТЕКТ е храна за посебнимедицински намени која содржи Трипала комплекс(мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, за диететскорегулирање на воспалителни процеси нагастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дегустија, мачнини и болки(гастичен рефлукс, гастритис, колитис).


Начин на употреба/Препорачан дневен внес:

Задеца од 4 до 6 години:по 10 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (30ml);

Задеца од 7 до 10 години:по 15 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (45ml);

Задеца над 11 години и возрасни : по 20 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (60ml).Пред употреба да се промеша!


ГАСТРОАЛОЕ е додаток на исхрана кој содржи екстракт од органска сертифицирана Алое Вера (Barbadensis Miller)(100:1), наменет за поддршка на здравјето и работата на дигестивниот систем.


Начин на употреба: Задеца над 12 години и возрасни: 10-20 ml, 1-2 пати на ден (max 40ml). Предупотреба да се промеша.Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).