меню
Your Cart

Brain Protect

БРЗА ИСПОРАКА НА ВАША АДРЕСА ЗА 1-2 РАБОТНИ ДЕНА
Brain Protect
Ново Промо
Brain Protect
BRAIN PROTECT е препарат со посебна медицинска намена со Бакопин, Центелин, екстракти од медицинската печурка Лавја грива, од дива боровинка, зелен чај, нони и биоперин, во комбинација со витамините Б2, Б3, Б5 и Б6 наменет за диететско одржување и зајакнување на меморијата и когнитивната функциј..
995.00Ден
Без данок: 995.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Бреин Протект

BRAIN PROTECT е препарат со посебна медицинска намена со Бакопин,
Центелин, екстракти од медицинската печурка Лавја грива, од дива боровинка,
зелен чај, нони и биоперин, во комбинација со витамините Б2, Б3, Б5 и Б6
наменет за диететско одржување и зајакнување на меморијата и когнитивната
функција на мозокот.
Состав: Bacopine®, eкстракт од печуркa Лавовска грива , Centelin®, екстракт од
дива боровница, екстракт од Зелен чај, екстракт од плод од нони, екстракт од
Рузмарин, витамини од групата Б (Б3,Б5,Б6 и Б2), BioPerine®. Придружни состојки
малтодекстрин, карбоксиметил целулоза.

 

Начин на употреба: Да се земаат по 1-2 капсула на ден, со оброк.


Употребата на BRAIN PROTEKT помага на следните начини:
- Ја подобрува меморијата, помнењето и целокупната когнитивна функција
на мозокот (способноста за учење, фокус, концентрација и решавање
проблеми);
- Ја спречува појавата, прогресот и ја враќа мемориската и мозочната
функција при деменција (амнезија и Алцхајмер);

- Ја подобрува функцијата на сите мемориски центри преку подобрена
функција на невротрансмитерите и подобар пренос на електричните
импулси во мозокот;
- Го штити мозокот од оксидативен стрес и оштетувања;
- Помага во намалување на напнатоста, анкциозноста, депресијата и стресот
предизвикани од слаба и нарушена мозочна функција, оптеретување на
мозокот или нарушена функција на невротрансмитерите.  

Примена:
БРЕИН ПРОТЕКТ е идеален додаток неопходен за сите кои имаат деменција,
амнезија, Алцхајмерова болест, Паркинсонова болест, лица по прележан мозочен
удар, возрасни лица и дева со тешкотии со помнење, со учење, фокус и
концентрација (за студенти и ученици и лица со АДХД (импулсивни, реактивни,
без контрола и со проблеми за фокус, концентрација, одржување на внимание и
учење)), за лица со Аутизам, лица со Мултиплекс Склероза, како и лица со
Епилепсија!
Се употребува и кај деца над 10-12год!

Напиши мислење

Забелешка: HTML не е преведен!
Лошо Добро
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).