G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

2x Brain Protect + Bilberry Extract - суплемент за мемориja и концентрациja

2x Brain Protect + Bilberry Extract - суплемент за мемориja и концентрациja
-42 %
2x Brain Protect + Bilberry Extract - суплемент за мемориja и концентрациja
1,190.00Ден
2,065.00Ден
Без данок: 1,190.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: 2x Brain Protect + Bilberry Extract

Brain Protect е додаток на исхраната кој содржи Bacopin®, Centilin®, екстракт од медицинска печурка Лавја Грива, растителни екстракти и Б витамини, во комбинација со Bioperine® и е неменет за ефикасна поддршка за неврокогнитивните функции на мозокот и меморијата.

Зошто BRAIN PROTECT?

  • Придонесува за зајакнување на меморијата;
  • Го подобрува учењето, фокусот и концентрацијата;
  • Помага во намалување на акнсиозноста и подобрена регулација на стресот.
  • Широк спектар на дејства и бенефити во само еден производ.
  • Содржи стандардзирани, патентирани состојки Bacopin®, Centellin® и Bioperine®, со клинички докажано дејство. [2-6]

Предности на BRAIN PROTECT?

Стандардната медицина сеуште нема пронајдено официјален лек за деменција! Дoполнително на тоа, на граѓаните им е достапна многу ограничена пазарна понуда базирана на екстракт од гинко билоба за подобрување на циркулацијата и комплекс од B витамини.

Затоа, стручниот тим на нутриционисти, фармацевти, доктори и технолози во Natura Therapy го создаде BRAIN PROTECT, додаток на исхраната: во кој споивме патентирани, стандардизирани екстракти со уникатни механизми на дејство и клинички потврдена ефикасност - Bacopin® и Centellin®; [2-6] додадовме комплекс на растителни екстракти со антиоксидативно дејство и комплекс од Б витамини; заедно со Bioperin® - стандардизиран, патентиран екстракт од црн бибер за подобрена апсорпција на активните состојки; создавајки уникатна формула со синергистичко и сеопфатно дејство за подобрување на меморијата и когнитивните функции на мозокот.


Екстрактот од дива боровинка е додаток на исхраната направен од диви, планински боровинки богати со специфични антиоксиданти (антоцијанини).

Дозирање и начин на употреба: се зема по 1 капсула, еднаш до два пати во денот по оброк.Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).