меню
Your Cart

Liquid Vitamin C (250ml) - препарат за имунитет

Liquid Vitamin C (250ml) - препарат за имунитет
Liquid Vitamin C (250ml) - препарат за имунитет
195.00Ден
Без данок: 195.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Vitamin C

Витамин Ц е додаток на исхраната со посебна медицинска намена за одржување и подобрување на функцијата на имунолошкиот систем кај човекот, со специјална течна формула која содржи појачани вредности на 3те микронутриенти кои се клучни за правилна имуна функција (1000мг витамин Ц, 2.000 И.Е. витамин Д3 и 15мг цинк (цинк пиколинат) и додадени билни екстракти, биофлавоноиди (од цитруси и акаи бобинка) и пиперин за подобрена апсорпција и искористување на активните состојки и поефикасно дејство.

Пакување: 250мл, пластично пакување.

Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 15мл, 1-2 пати на ден по oброк.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).