меню
Your Cart

Cholestol Complex (2+1) + код - препарат против холестерол

Cholestol Complex (2+1) + код - препарат против холестерол
-25 %
Cholestol Complex (2+1) + код - препарат против холестерол

Cholestol Complex е препарат со посебна медицинска намена со растителни екстракти, стероли и витамини, наменет за диетстско регулирање на нивото холестерол и масти во организмот.

 • Клинички докажана ефикасност
 • 100% природен производ
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени
 • Безбеден и без несакани ефекти

1,490.00Ден
1,990.00Ден
Без данок: 1,490.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: Cholestol 3+1

Сетот Cholestol Complex 2+1 е наменет за диетстско регулирање на нивото на холестерол и масти во организмот.

 

➢ Содржи Монаколин К (3%) добиен од екстракт од ферментиран црвен ориз;

➢ Обезбедува синергија на 7 активни состојки;

➢ Уникатна формула базирана на научно потврдени сознанија;

➢ Примената на сетот овозможува продолжена употреба која е препорачана за постигнување на регулирани нивоа на холестеролот, намалени вредности на вкупниот и LDL холестеролот, а оптимизирање на HDL холестеролот.

➢ Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот CHOLESTOL COMPLEX може да добиете овде


 

И покрај континуираниот развој на науката и медицината, кардиоваскуларните болести сеуште остануваат причина број еден за смртност во светот и кај нас.

 

Покачениите нивоа на масти, пред се вкупен и LDL холестерол во крвта се клучен ризик фактор за развојот на атеросклероза и создавање на наслагги од холестерол на ѕидовите на крвните садови, кое ја оневозможува нормалната циркулација на крвта и ги нарушува здравјето и функцијата на срцето и крвните садови.

 

Покачениот холестерол може ефикасно да се регулира и на природен начин, со што ефикасно ќе се спречи оштетувањето на срцето и крвните садови!

 

CHOLESTOL COMPLEX СЕТ 2+1

ЕФИКАСНА ПРИРОДНА ПОДДРШКА ЗА

ПОДОБРЕНА РЕГУЛАЦИЈА НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ!

 

Зошто CHOLESTOL COMPLEX 2+1 СЕТ?

✔ Помага да се намали вкупниот холестерол и LDL холестеролот;

✔ Овозможува покачување на добриот HDL холестерол;

✔ Придонесува да се намали оксидацијата на холестеролот;

✔ Дава антиоксидантска заштита за крвните садови.

 

Предности на сетот CHOLESTOL COMPLEX 2+1!

Со купување на сет од 3 производи:

 • Се обезбедува континуирана поддршка за оптимална, одржлива регулација на холестеролот;
 • Се овозможува подолгорочно синергистичко дејство на Монаколин К, од ферментиран црвен ориз, фитостероли, растителни екстракти и витамини;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот CHOLESTOL COMPLEX може да добиете овде.


 

Начин на употреба:

 • Препорачана употреба: Да се земат 1 до 2 капсули на ден, заедно со или по оброк;
 • Производот е наменет за лица над 18 години, нема несакани ефекти и при продолжена употреба;
 • Со редовна, секојдневна употреба на CHOLESTOL COMPLEX, позитивните ефекти во намалување на холестеролот може да се забележат веќе по 6 до 8 недели.


 

Соња Тасева: Сакав да пробам нешто на природна база, го земав Холестол Комплекс го пиев редовно и само по 7-8 недели почуствував повеќе енергија и помалку замор. Секако овие ефекти ми се покажаа и со крвните анализи кои што ги повторив и ми покажаа дека холестеролот се намалил од 8,4 на 6,2.

 

da se stavi videoto: https://www.youtube.com/watch?v=lqQalIb7QuY

 

Даниел Поповски: Го пијам веќе 2 месеци по 2 капсули како што ми препорачаа, се чуствувам премногу подобро отколку што ми беше, можам да бидам повеќе физички активен, не почуствувам толкав замор.Тоа што ми беше најбитно дека е на природна база.

 

da se stavi videoto: https://www.youtube.com/watch?v=q3a1YmHYlCg

 

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).