421279682
меню
Your Cart

Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции

Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
-19 %
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции

BRONCHO PROTECT е препарат со медицинска наменасо растителни екстракти и витамини, наменет за одржување на здравјето и функцијата на респираторниот систем и зајакнување на имунитетот.

 • Го олеснува искашлувањето и ја смирува кашлицата;
 • Клинички докажана ефикасност
 • 100% природен производ
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени
 • Безбеден и без несакани ефекти

1,790.00Ден
2,200.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: BRONCHO

Сетот BRONCHO PROTECT 2+1 е наменет за одржување на здравјето и функцијата на респираторниот систем и зајакнување на имунитетот.

 

 • Производот содржи 8 активни компоненти (растителни екстракти и витамини)
 • Научна формулација со широко, синергистичко дејство, по препорака на експертите;
 • Достапен и за деца над 4 години, (со лесна употреба и ефикасна апсорпција);
 • Позитивни ефекти за само неколку дена;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот BRONCHO PROTECT може да добиете овде.


 

Сезонскиот грип и слични респираторни инфекции зафаќаат огромен дел од светската популација секоја година, кои кај голем дел создаваат воспаленија и компликации и на белите дробови. Последната вирусна пандемија само ги потврди научните сознанија дека спремноста на имунолошкиот систем е клучна за ефикасна заштита од инфекциите, спречување на нивниот развој и појавата на компликации, како и кратко и ефикасно опоравување.

 

Одржувањето на добрата имунолошка функција и ефикасната заштита од инфекции е овозможена со оптимален внес на специфични нутриенти и растителни екстракти со моќни, научно докажани придобивки кои помагаат да се смири кашлицата, да се олесни дишењето и да се зачува целосната функција на органите за дишење.

 

BRONCHO PROTECT - ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗAШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО И ФУНКЦИЈАТА НА РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ

без несакани ефекти!

 

Зошто BRONCHO PROTECT?

✔ Придонесува за подобрена заштита од инфекции;

✔ Помага во смирување на воспалението;

✔ Ја смирува кашлицата и го олеснува искашлувањето;

✔ Придонесува за подобрување на дишењето и внесот на кислород во организмот;

✔ Помага да се зајакне имунолошката функција.

 

Предности на BRONCHO PROTECT

Со купување на сетот 2+1:

 • Обезбедувате одржлива, систематска поддршка за имунитетот и ефикасно смирување на симптомите на инфекции и иритации на органите за дишење (качлица, зголемен секрет, отежнато дишење и др.);
 • Со употребата на BRONCHO PROTECT, се постигнува синергија на 6 растителни екстракти, медицински печурки и витамини;
 • Се обезбедува широкократно дејство за смирување на симптомите на инфекции, заштита и одржување на функцијата на органите за дишење и зајакнување на имунитетот;
 • Производот е дозволен за употреба и кај деца над 4 години и е безбеден, без несакани ефекти и при продолжена употреба;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот BRONCHO PROTECT може да добиете овде.


 

Начин на употреба:

 • Употреба: За деца од 4 до 14 години (по 5 ml, 1 - 3 пати на ден, вкупно 15ml); За деца над 14 години и возрасни (по 10 ml, 1-3 пати на ден, вкупно 30ml).
 • Безбеден е за долгорочна употреба.
 • Позитивни ефекти од употребата на BRONCHO PROTECT, во смирување на кашлицата и намалување на симптомите на инфекција може да се почувствуваат веќе по 2-3 дена употреба.


 

Марија Трпеска: Само после неколку дена почнав да се осеќам навистина подобро, ми се олесни дишењето, ми се намали заморот, кашлицата ми престана. Јас се чустувам навистина добро, го користам и ќе продолжам да го користам Бронхо Протект.

 


 

Јован Наумовски: Само што почнав да го користам одма осетив подобрување. Ми олесна дишењето, искашлувањето...После 2 дена отидов на контрола кај мојот доктор и тој беше изненаден од добиените резултати.

  

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).