G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

2x Hepatol Forte + Green Tea Extract - препарат за поддршка на функцијата и заштита на црниот дроб

2x Hepatol Forte + Green Tea Extract - препарат за поддршка на функцијата и заштита на црниот дроб
-40 %
2x Hepatol Forte + Green Tea Extract - препарат за поддршка на функцијата и заштита на црниот дроб
1,190.00Ден
1,985.00Ден
Без данок: 1,190.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: 2x Hepatol Forte + Green Tea Extract

Hepatol Forte е препарат со посебна медицинска намена со растителни екстракти, наменет за поддршка на функцијата и заштита на црниот дроб.

Зошто HEPATOL FORTE?

  • Помага во намалување на нивото на масти во црниот дроб и крвта; [2 - 7 ]
  • Помага во заштита на клетките и подобрување на функцијата на црниот дроб; [2 - 7 ]
  • Овозможува полесна детоксикација и отстранување на токсините од телото и крвта; [2 - 7 ]
  • Придонесува за подобрена регулација на шеќерот, хормоните и тежината;
  • 100% природен, безбеден и без несакани ефекти и при продолжена употреба.

Предности на HEPATOL FORTE 


Денес, модерната медицина и наука ги потврдуваат употребата на Силимаринот од екстрактот од млечен (розев) како и други растиелни екстракти како ефикасен и безбеден начин да се заштити и да се подобри работата на црнот дроб, со посебна препорака за нивна употреба при состојбата на замастување на црниот дроб.

Начин на употреба:

  • Употреба: 1 до 2 капсули на ден, со оброк.
  • Безбеден е за долгорочна употреба.
  • Позитивни ефекти од употребата на ХЕПАТОЛ ФОРТЕ може да се видат по 6 до 8 недели употреба.

ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ е додаток на исхраната кој содржи екстракт од листови од зелен чај (Camellia sinensis), извор на моќни антиоксиданти, полифенолни соединенија од групата на катекини (ЕГЦГ).

Пакување: пластично капување, 30 капсули, 500 мг.

Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули на ден.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).