меню
Your Cart

Omega 3 drops

Omega 3 drops
Omega 3 drops
495.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Omega 3 drops

ОМЕГА 3 капки е додаток на исхрана кој содржи чисто рибино масло со потекло од Норвешка, кое обезбедува високи концентрации на ЕПА и ДХА Омега 3 масни киселини во високо-апсорбирачката триглицеридна форма, наменет за поддршка и зачувување на здравјето на срцето,крвните садови и мозокот. Збогатен со витамин Е.

Состав: Рибино масло со 73% Омега 3 масни киселини, арома на јагода, екстракт од рузмарин (Rosmarinus officinalis L).

Дозирање и начин на употреба:

За деца од 1-3 години: по25 капки еднаш на ден,по оброк;

За деца од 4-10години: : по 25 капки 1-2 пати на ден, по оброк (мax.50 капки);

За деца над 11години и возрасни: по 25 капки 1-3 пати на ден, по оброк (max.75 капки).

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).