меню
Your Cart

ARTHRO BLUE - 1+1 - гел за моментално ублажување на болката

ARTHRO BLUE - 1+1 - гел за моментално ублажување на болката
ARTHRO BLUE - 1+1 - гел за моментално ублажување на болката
1,490.00Ден
Без данок: 1,490.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ARTHRO BLUE

Пакување: 200ml, пластично кутивче

Начин на примена: 2 до 3 пати на ден, се нанесува на местото на болка и лесно се масира за да се втрие 

Состав: Inci: Aqua, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Phenoxyethanol (And) Ethylhexyl Glycerine, Polyacrylic Acid, 2-Aminoethanol, Camphor, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Glycerin, Arnica Montana, Flower Extract, Caprylhydroxamic Acid, Glyceryl Caprylate, Ci 42090.

Клучни состојки (екстракт од арника, ментол и камфор кои имаат антиинфламаторно дејство)

Дејство: АРТРО БЛУ гелот има загревачки и опуштачки, антиинфламаторен ефект и моментално ја смирува, ја олеснува болката и го опушта болното место.

-       Моментално ја смирува болката

-       Го намалува воспалението и отокот

-       Интензивно го опушта стегнатото ткиво

-       Ја подобрува подвижноста на третиранте зглобовите и мускулите.

Најголем ефект се постигнува при редовна употреба барем 1 месец.

Намена: Наменет е за секаков вид болка – мускулна болка, болка во зглобови, болка/воспаленија и оштетувања (повреди) на мускули, зглобови, лигаменти, тетиви, како и за сите воспалителни и дегенеративни нарушувања на зглобови и коски како артритис, ишијас, лумбаго, спондилоза, дискупатија, дискусхернија и искривувања на кичма (сколиоза, кифоза, лордоза).

Безбедност: Само за надворешна употреба. После употребата да се измијат рацете и да се спречи контакт со очите. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на температура до 25 с.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).