Мени
Your Cart

CALM - препарат со посебна медицинска намена за диететско регулирање на состојби на анксиозност, стрес и нарушувања на расположението

CALM - препарат со посебна медицинска намена за диететско регулирање на состојби на анксиозност, стрес и нарушувања на расположението
CALM - препарат со посебна медицинска намена за диететско регулирање на состојби на анксиозност, стрес и нарушувања на расположението
895.00Ден
Без данок: 895.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: CALM
CALM е препарат со посебна медицинска намена за диететско регулирање на состојби на анксиозност, стрес и нарушувања на расположението. 100% природен, и безбеден за продолжена употреба, без несакани ефекти (не создава зависност!)

Со редовно земање на производот:

  • Се смирува стресот во организмот, (преку намалување на продукцијата  и влијанието на кортизол и другите хормони на стрес).
  • Помага да се ослободите од вознемиреноста и стравот (кои се јавуваат заради голем стрес или лошо расположение и други ментални нарушувања).
  • Помага да се смират физичките манифестации на стрес и анксиозност, т.е. помага да се смири срцебиењето, да се намали пулсот и притисокот и да се врати рамномерната работа на срцето.
  • Се обезбедува релаксирање и опуштање на телото, помага да се ослободите од грчот, напнатоста во телото и мускулите, (што се постигнува преку стимулација на продукцијата на невротрансмитерот ГАБА – гама амино бутуринска киселина).
  • Се подобрува расположението и чувството на среќа и радост ( со стимулирање на продукцијата на серотонин – хормонот на среќа).
  • Се подобрите фокусот, вниманието, помнењето и продуктивноста.
  • Се подобрува квалитетот на сонот и психо-физичкката одмореност на телото.

Состав: Екстракт од Ашваганда + Shagandha екстракт во прав, Екстракт од Сибирски женшен, Екстракт од Пасифлора, Екстракт од Кава, 5-ХТП (5-хидрокситриптофан) (од екстракт од семе од Griffonia simplicifolia), Екстракт од бибер, Витамин B5, Витамин Б6.

Начин на употреба: Да се земаат по 1-2 капсула на ден, пред оброк. 
Ако се зема 1 капсула, да се зема наутро, а ако се земаат 2 на ден, да се зема една наутро, а една навечер.

Намена: Производот е наменет за лица кои имаат анксиозност, депресија, зголемен, повремен или постојан стрес во животот, сите кои страдаат од фобии, променливо или проблематично однесување, лицата со хиперактивност, лица со агресивност во однесувањето и други проблеми или нарушувања на расположението, однесувањето и менталното здравје во целина.
Само за лица над 18 години.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).