G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Mega Multivitamin (2+1)

Mega Multivitamin (2+1)
-19 %
Mega Multivitamin (2+1)
Сетот MEGA MULTIVITAMINS 2+1 е наменет за подобрување на нивото на енергија и продуктивност и одржување виталноста на целиот организмот.   MEGA MULTIVITAMINS содржи мега дози на 12 витамини, 4 минерали, 8 растителни екстракти од овошје и зеленчук и 5 медицински печурки; Содржи Piperin - е..
1,790.00Ден
2,200.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: Мега Мултивитамин ( 2+1 )

Сетот MEGA MULTIVITAMINS 2+1 е наменет за подобрување на нивото на енергија и продуктивност и одржување виталноста на целиот организмот.

 • MEGA MULTIVITAMINS содржи мега дози на 12 витамини, 4 минерали, 8 растителни екстракти од овошје и зеленчук и 5 медицински печурки;
 • Содржи Piperin - екстракт од црн бибер, за подобрена апсорпција;
 • Уникатна течна формула (сируп) со одличен вкус;
 • Детални информации за карактеристиките, составот и дејството на MEGA MULTIVITAMINS сирупот може да добиете овде.


Постојаниот стрес и брзото темпо на живот го нарушуваат метаболизмот, а во комбинација со лошата и неквалитетна исхрана, која доведува до континуиран недостаток на клучни нутриенти, се јавува континуиран замор и недостаток енергија, се намалува продуктивноста, се успорува метаболизмот, паѓа имунитетот и на долг рок се јавуваат болести и сериозно нарушување на здравјето.

Ги чувствувате последиците на стресот и притисокот на брзото и модерно живеење?

Внесете свежа енергија и повеќе здравје во вашето секојдневие!


MEGA MULTIVITAMINS

– ЕФИКАСНО ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ЕНЕРГИЈАТА, ВИТАЛНОСТА И МЛАДОСТА!

Зошто MEGA MULTIVITAMINS?

 • Придонесува за зголемување на нивото на енергија на организмот;
 • Ја одржува виталноста и младоста на организмот;
 • Помага во превенцијата од анемија и одржување на квалитетот на крвта;
 • Помага да се одржи имунолошката функција и заштитата од инфекции;
 • Придонесува во подобрување на детоксикацијата;
 • Ја одржува концентрацијата и фокусот и когнитивните способност;
 • 100% природен, безбеден и без несакани ефекти и при продолжена употреба.

Предности на сетот MEGA MULTIVITAMINS 2+1!

Со купување на 3 производи:

 • Се овозможува континуирана поддршка на здравјето и виталноста преку внес на мега дози на есенцијални микронутриенти, 12 витамини и 4 минерали, заедно со 8 екстракти од зеленчук, овошје и 5 медицински печурки;
 • Се постигнува одржлив ефект на зголемена енергија, силен имунитет, подобрена продуктивност и спречување на предвременото стареење.
 • Детални информации за карактеристиките, составот и дејството на MEGA MULTIVITAMINS сирупот може да добиете овде.

Начин на употреба:

 • Препорачана употреба: да се земат 15 до 20мл, 1 до 2 пати на ден, после оброк. Производот е наменет за возрасни и деца над 15 години. Напомена: Пред употреба да се промеша. Да не се надминува препорачаната дневна доза.
 • Производот е безбеден и за долгорочна употреба.
 • Придобивките од употребата на сирупот MEGAMULTIVITAMINS може да се почувствуваат по само една недела употреба.

Мери Златановска: После 2 недели користење на Мегамултивитаминс мене ми се врати енергијата се почуствував многу подобро, многу повитално и имав желба дополнително да излегувам и да си ги извршувам сите мои обврски.

Ангел Ѓорѓиевски: Откако почнав да го користам Мегамултивитаминс многу се осеќам повитален,посвеж за работа,појак и поиздржлив.


Референци:

1. Awuchi Godswill Godswill et al. Health Benefits of Micronutrients (Vitamins and Minerals) and their Associated Deficiency Diseases: A Systematic Review, International Journal of Food Sciences, 2020.

2. Anne‐Marie Mayer, Historical changes in the mineral content of fruits and vegetables, British Food Journal, July 1997.

3. Henry C Lukaski, Vitamin and mineral status: effects on physical performance, Nutrition, JUly-August 2004

4. Charanjit Kaur, Harish C. Kapoor, Antioxidants in fruits and vegetables – the millennium’s health, Food Science + Technology, July 2008.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).