G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

I’AM Vitamin B3 Серум за лице

I’AM Vitamin B3 Серум за лице
-50 %
I’AM Vitamin B3 Серум за лице
I’AM Vitamin B3 е серум за лице со витамин Б3 наменет за јакнење на кожната бариера, нормализирање на порите, регулиција на секрецијата на себум, смирување на  кожата и осветлување при хиперпигментација.  Ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува заштита од надворешни фактори. Ова помага д..
248.00Ден
495.00Ден
Без данок: 248.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: ELIXY

I’AM Vitamin B3 е серум за лице со витамин Б3 наменет за јакнење на кожната бариера, нормализирање на порите, регулиција на секрецијата на себум, смирување на кожата и осветлување при хиперпигментација.

 • Ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува заштита од надворешни фактори. Ова помага да се задржи влагата во кожата и може да се намали загубата на вода.
 • Има антиоксидантни својства. Ова може да помогне да се заштити кожата од оксидативен стрес предизвикан од слободните радикали.
 • Го изедначува тонот на кожата и ги намалува неправилностите во пигменацијата. Ова својство може да ја олесни појавата на флеки и проблеми со пигментацијата.
 • Има антиинфламаторни својства и затоа е ефикасен против акни и други воспаленија на кожата.
 • Помага при намалување на брчките и фините линии со зголемување на еластичноста на кожата.
 • Го забрзува процесот на поправка на кожата во случај на исеченици, изгореници или други оштетувања на кожата.
 • Го балансира производството на маснотии, што може да помогне да се намали мрсниот сјај на мрсната кожа.

Ви треба нешто што ќе ви го смири лицето, осветли и зајакне?

Ако сакате да ја ревитализирате, осветлите и зајакнете вашата кожа, важно е да прифатите здрава рутина за нега на кожата. Чистењето, навлажнувањето, заштитата од сонце и користењето соодветни производи за нега на кожата може да ја поддржат вашата кожа. Дополнително, здравиот начин на живот, урамнотежената исхрана и пиењето доволно вода исто така можат позитивно да влијаат на здравјето на кожата. Исто така да не го заборавиме и внесот на витамини, како во нашиот организам така и во нашата рутина за нега на кожата.

Придобивките на витаминот Б3 за кожата

Овој прекрасен витамин помага да се заштити кожата од штетните ефекти на УВ зраците, да се изедначи и осветли тонот на кожата. Исто така, помага да се има посила кожна бариера преку негување на кожата. Витаминот Б3 е вид на витамин растворлив во вода, познат и како ниацин или ниацинамид.

Зошто треба да го користите I’am Vitamin B3 серумот?

 • Ја зајакнува бариерата на кожата и обезбедува заштита од надворешни фактори. Ова помага да се задржи влагата во кожата и може да се намали загубата на вода.
 • Има антиоксидантни својства. Ова може да помогне да се заштити кожата од оксидативен стрес предизвикан од слободните радикали.
 • Го изедначува тонот на кожата и ги намалува неправилностите во пигменацијата. Ова својство може да ја олесни појавата на флеки и проблеми со пигментацијата.
 • Има антиинфламаторни својства и затоа е ефикасен против акни и други воспаленија на кожата.
 • Помага при намалување на брчките и фините линии со зголемување на еластичноста на кожата.
 • Го забрзува процесот на поправка на кожата во случај на исеченици, изгореници или други оштетувања на кожата.
 • Го балансира производството на маснотии, што може да помогне да се намали мрсниот сјај на мрсната кожа.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки од серумот на чисто лице и нежно втријте го во кожата.

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Наменет за масна и комбинирана кожа.

Состојки (INCI): AQUA, JUNIPERUS COMMUNISFRUIT/LEAF WATER, XANTHAN GUM, GLYCERIN,NIACINAMIDE, DISODIUM EDTA,ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, CITRICACID.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).