G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

I’AM COLLAGEN Серум за лице

I’AM COLLAGEN Серум за лице
-50 %
I’AM COLLAGEN Серум за лице
I’AM COLLAGEN е серум за лице со хидролизиран колаген наменет за измазнување на кожата и намалување на брчките. Помага во спречувањето на брчките и опуштеноста со зголемување на еластичноста на кожата. Одржувањето на еластичноста на кожата обезбедува млад и жив изглед. Ги зајакнува потпорнит..
248.00Ден
495.00Ден
Без данок: 248.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: ELIXY

I’AM COLLAGEN е серум за лице со хидролизиран колаген наменет за измазнување на кожата и намалување на брчките.

 • Помага во спречувањето на брчките и опуштеноста со зголемување на еластичноста на кожата. Одржувањето на еластичноста на кожата обезбедува млад и жив изглед.
 • Ги зајакнува потпорните ткива во долните слоеви на кожата и придонесува во намалувањето на фините линии и брчки.
 • Помага да се задржи влагата во кожата со зголемување на капацитетот за задржување вода на кожата.
 • Помага да се спречи сушењето на кожата, одржувајќи ја мека и навлажнета.
 • Го изедначува тонот на кожата и ја намалува промената на бојата.
 • Придонесува за побрзо заздравување на раните и флеките на кожата.
 • Ја штити кожата изложена на штетните УВ зраци на сонцето и ги намалува ефектите од оштетувањето од сонцето.

Сакате хидрирано, пополнето и зацврстено лице?

Колагенот е најзастапениот протеин во телото и важна компонента која поддржува здрава, еластична и младешка кожа. Производството на колаген може да се намали со возраста, така што урамнотежената исхрана, здравиот начин на живот и употребата на соодветни производи за нега на кожата може да помогнат во одржувањето на кожата млада и здрава.

Што е Колаген и што ви прави на вашата кожа?

Колагенот, кој генерално се нарекува здравје на кожата, всушност е вид на протеин кој е незаменлив за целото наше тело, структурно и функционално. Неговата главна задача е да го зајакне сврзното ткиво и да го одржи интегритетот на телото. Без колаген во нашето тело, нашите делови од телото не можат да останат заедно. Главната задача на колагенот, кој сочинува 80% од сврзното ткиво на телото, е да создаде мрежа која ја создава структурата на кожата давајќи ѝ јачина, флексибилност и издржливост на кожата. Како што старееме, се јавува намалување на еластичноста на кожата, сува кожа, истенчување, опуштеност, брчки, сончеви дамки, влошување на квалитетот на косата и кршливи нокти. Колагенот ги ублажува знаците на стареење, помагајќи му на лицето да има посветла и пожива кожа и да изгледа помладо.

Зошто треба да го користите I’am Collagen серумот?

 • Помага во спречувањето на брчките и опуштеноста со зголемување на еластичноста на кожата. Одржувањето на еластичноста на кожата обезбедува млад и жив изглед.
 • Ги зајакнува потпорните ткива во долните слоеви на кожата и придонесува во намалувањето на фините линии и брчки.
 • Помага да се задржи влагата во кожата со зголемување на капацитетот за задржување вода на кожата.
 • Помага да се спречи сушењето на кожата, одржувајќи ја мека и навлажнета.
 • Го изедначува тонот на кожата и ја намалува промената на бојата.
 • Придонесува за побрзо заздравување на раните и флеките на кожата.
 • Ја штити кожата изложена на штетните УВ зраци на сонцето и ги намалува ефектите од оштетувањето од сонцето.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки од серумот на чисто лице и нежно втријте го во кожата.

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.

Состојки (INCI): AQUA, HELICHRYSUM ANGUSTIFOLIUM,HYDROLIZED COLLAGEN PROTEIN, POLYACRYLICACID,GLYCERIN, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN,PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE,CITRIC ACID.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).