Мени
Your Cart

I’AM BETA GLUCAN Серум за лице

I’AM BETA GLUCAN Серум за лице
I’AM BETA GLUCAN Серум за лице
I’AM BETA GLUCAN е моќен хидратантен серум наменет за интензивна, длабинска хидратација, потхранување и смирување на кожата.    Има способност да ја задржува водата со навлегување длабоко во кожата. Ова може да го зголеми нивото на влажност на кожата и да спречи сувост. Има антиоксидантни..
495.00Ден
Без данок: 495.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: ELIXY

I’AM BETA GLUCAN е моќен хидратантен серум наменет за интензивна, длабинска хидратација, потхранување и смирување на кожата.

 • Има способност да ја задржува водата со навлегување длабоко во кожата. Ова може да го зголеми нивото на влажност на кожата и да спречи сувост.
 • Има антиоксидантни својства, кои можат да ги заштитат клетките на кожата од оксидативен стрес предизвикан од слободните радикали. Ова може да ги намали знаците на стареење.
 • Обезбедува заштита од надворешни фактори преку зајакнување на бариерата на кожата. Ова може да ја намали чувствителноста на кожата и да спречи штетните материи однадвор да навлезат во кожата.
 • Благодарение на неговите антиинфламаторни својства, бета-глуканот може да го намали воспалението на кожата. Ова својство може да биде особено корисно против воспалителни состојби на кожата како што се акните.
 • Го забрзува заздравувањето на помали исеченици, повреди или иритации на кожата. Ова може да ги поддржи процесите за поправка на кожата.

Ви треба нешто што ќе ви го потхрани, смири и хидрира лицето?

Ви треба нешто што ќе ви даде интензивна, длабинска хидратација на кожата која воедно и ќе ви ја потхрани и смири кожата? Тогаш вистинското решение за вас е BETA GLUCAN серумот кој ќе ви ја даде посакуваната хидратација и ќе ви ја подобри еластичноста исто така ќе го спречи сушењето на кожата предизвикано од негативните атмосферски влијанија.

Придобивките од БЕТА ГЛУКАНОТ за кожата

Зголемувањето на внесот на бета глукан е голем чекор кон подобрување на целокупното здравје. Покрај тоа, денес се повеќе можеме да видиме дека се забелжуваат неговите придобивки за убавината на вашата кожа. Бета глуканот со својата тенкослојна структура ја штити кожата од штетните надворешни влијанија. Исто така, помага да се намалат видливите линии и брчки со навлегување во епидермисот. Оваа состојка, која е богатство на антиоксиданси, кога се зема како додаток, помага кожата да биде обновена, освежена и мазна. Бидејќи го штити балансот на влага на кожата и ја поддржува нејзината здрава структура.

Зошто треба да го користите I’am Beta Glucan серумот?

 • Има способност да ја задржува водата со навлегување длабоко во кожата. Ова може да го зголеми нивото на влажност на кожата и да спречи сувост.
 • Има антиоксидантни својства, кои можат да ги заштитат клетките на кожата од оксидативен стрес предизвикан од слободните радикали. Ова може да ги намали знаците на стареење.
 • Обезбедува заштита од надворешни фактори преку зајакнување на бариерата на кожата. Ова може да ја намали чувствителноста на кожата и да спречи штетните материи однадвор да навлезат во кожата.
 • Благодарение на неговите антиинфламаторни својства, бета-глуканот може да го намали воспалението на кожата. Ова својство може да биде особено корисно против воспалителни состојби на кожата како што се акните.
 • Го забрзува заздравувањето на помали исеченици, повреди или иритации на кожата. Ова може да ги поддржи процесите за поправка на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки од серумот на чисто лице и нежно втријте го во кожата.

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.

Состојки (INCI): AQUA, MATRICARIA RECUTITA FLOWER WATER,POLYACRYLIC ACID,GLYCERIN, BETA-GLUCAN, DISODIUM EDTA,ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).