G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

I’AM ANTI-ACNE Серум за лице

I’AM ANTI-ACNE Серум за лице
-50 %
I’AM ANTI-ACNE Серум за лице
I’AM  ANTI-ACNE е серум за лице наменет за  длабинско чистење на порите, потхранување и хидрирање на кожата склона кон акни. Длабинско ги чисти порите Ја хидрира и потхранува кожата склона кон акни. Помага при отрстрнување на вишокот на себум и нечистотиите од порите Спречува воспаление ..
248.00Ден
495.00Ден
Без данок: 248.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: I am

I’AM ANTI-ACNE е серум за лице наменет за длабинско чистење на порите, потхранување и хидрирање на кожата склона кон акни.

 • Длабинско ги чисти порите
 • Ја хидрира и потхранува кожата склона кон акни.
 • Помага при отрстрнување на вишокот на себум и нечистотиите од порите
 • Спречува воспаление и ја прави кожата хидрирана и мека.

Имате кожа склона кон акни?

Акните често може да се појават во зависност од генетските фактори, хормоните, типот на кожата и разни надворешни фактори. Кожата склона кон акни е термин кој често се поврзува со мрсни или комбинирани типови на кожа. Овој тип на кожа често се карактеризира со симптоми како што се прекумерно производство на себум (масло на кожата), зголемени пори, акни, митесери и повремено воспалителни лезии. Правилната нега на кожата, чистењето и редовниот пилинг, хидрирањето и користењето соодветни производи се од голема важност за справување со кожа склона кон акни.

Зошто треба да го користите I’am Anti acne серумот?

Во составот на Анти акне серумот има две многу битни состојќи Matricia Recutita и Salix Alba Bark Extract кои се од големо значење за нега на кожата склона кон акни. Екстрактот од цвет од матрикарија има природни лековити и заштитни својства на кожата. Содржи танинска киселина, супстанца која најчесто се наоѓа во кремите, кремите за сончање, лосиони за очи и антиперспирантите и има природни адстрингентни и смирувачки својства на кожата. Екстрактот од кора на Salix alba се користи со векови за смирување на иритираната кожа. Содржи салицин од кој се добива салицилна киселина оваа разновидна состојка е и антиинфламаторна и антибактериска, ги чисти порите и ги ублажува акните и иритацијата. Исто така Анти акне серумот:

 • Длабинско ги чисти порите
 • Ја хидрира и потхранува кожата склона кон акни.
 • Помага при отрстрнување на вишокот на себум и нечистотиите од порите
 • Спречува воспаление и ја прави кожата хидрирана и мека.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки од серумот на чисто лице и нежно втријте го во кожата.

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Наменет за масна и комбинирана кожа.

Состојки (INCI): AQUA, MATRICARIA RECUTITA FLOWER WATER, SALIXALBA BARK EXTRACT, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, GLYCERYLCAPRYLATE, POLYACRYLIC ACID, GLYCERIN, MELISSA OFFICINALISEXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, 2-AMINOETHANOL.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).