G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

I’AM AHA Серум за лице

I’AM AHA Серум за лице
-50 %
I’AM AHA Серум за лице
I AM Aha - acids е секојдневен серум со 3% AHA кој ви помага при обнова на површинскиот слој на кожата, нејзина хидратација и измазнување. Содржи неколку различни видови киселини каде најефикасни се гликолна киселина и млечна киселина; Го забрзува обновувањето на клетките и ексфолијација на ..
248.00Ден
495.00Ден
Без данок: 248.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: I am

I AM Aha - acids е секојдневен серум со 3% AHA кој ви помага при обнова на површинскиот слој на кожата, нејзина хидратација и измазнување.

 • Содржи неколку различни видови киселини каде најефикасни се гликолна киселина и млечна киселина;
 • Го забрзува обновувањето на клетките и ексфолијација на старите искористени клетки на кожата од површината на кожата;
 • Ја подобрува способноста на кожата да ја задржи влагата;
 • Ја ексфолира површината на кожата, кожата станува полна со влага, што ги прави линиите и брчките поплитки;
 • Кожата изгледа исполнето, поцврсто и свежо.

Сакате ревитализирана кожа и изедначен тен?

Многу луѓе сакаат да имаат здрав, ревитализиран и изедначен тен. Негата на кожата обично вклучува основни чекори како што се чистење, навлажнување и заштита од сонце. Специјални производи за нега на кожата може да се користат и за справување со неправилности во тонот на кожата, флеки или други кожни проблеми. Затоа е многу важно да се избере квалитетен и правилен производ за нега на кожата.

Што и прави AHA на вашата кожа?

АHA е кратенка за Алфа хидрокси киселина, и е генеричко име за неколку различни видови киселини каде најефикасни се гликолна киселина и млечна киселина. АНА се природни киселини кои се извлекуваат од шеќерот на различни растенија, поради што често се нарекуваат овошни киселини. Алфа хидрокси киселина е честа состојка во нега на кожата што се користи за забрзување на обновувањето на клетките и ексфолијација на старите искористени клетки на кожата од површината на кожата. Дури и ја подобрува способноста на кожата да ја задржи влагата. Додека киселината ја ексфолира површината на кожата, кожата станува полна со влага, што ги прави линиите и брчките поплитки. Кога ќе се ослободите од сивата и валкана површина, тоа овозможува простор за убава и мазна кожа.

Зошто треба да го користите I’am AHA Acids серумот?

 • Содржи неколку различни видови киселини каде најефикасни се гликолна киселина и млечна киселина;
 • Го забрзува обновувањето на клетките и ексфолијација на старите искористени клетки на кожата од површината на кожата;
 • Ја подобрува способноста на кожата да ја задржи влагата;
 • Ја ексфолира површината на кожата, кожата станува полна со влага, што ги прави линиите и брчките поплитки;
 • Кожата изгледа исполнето, поцврсто и свежо.

Начин на употреба:

Нанесете неколку капки од серумот на чисто лице и нежно втријте го во кожата. Доколку се користи наутро, се препорачува по употребата на серумот, да се нанесе крема со SPF фактор.

Безбедност: Не содржи парабени, парфеми, фталати и вештачки бои. Безбеден за сите типови кожа: нормална кожа, сува кожа, мрсна кожа, комбинирана кожа, кожа склона кон акни.

Состојки (INCI): AQUA, ANGELICA ARCHANGELICA FLOWERWATER,PYRUS MALUS(APPLE) FRUIT EXTRACT,CITRUS LIMON(LEMON) FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLIS FRUITEXTRACT, SACCHARUM OFFICINARUM (SUGAR CANE) EXTRACT,VITIS VINIFERA (GRAPE) LEAF EXTRACT,PROPYLENE GLYCOL,LACTIC ACID, CITRIC ACID,GLYCOLIC ACID, MALIC ACID,TARTARIC ACID,GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE,ETHYLHEXYLGLYCERIN, PHENOXYETHANOL, PANTHENOL,POLYACRILIC ACID, 2-AMINOETHANOL.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).