G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Hepatol Forte (2+1)

Hepatol Forte (2+1)
Hepatol Forte (2+1)
-19 %
Hepatol Forte (2+1)
Hepatol Forte (2+1)
Hepatol Forte (2+1)

Hepatol Forte е препарат со посебна медицинска намена со растителни екстракти, наменет за поддршка на функцијата и заштита на црниот дроб.

 • Клинички докажана ефикасност
 • 100% природен производ
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени
 • Безбеден и без несакани ефекти

1,790.00Ден
2,200.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: HEPATOL

Сетот Hepatol Forte 2+1 е наменет за поддршка на функцијата и заштита на црниот дроб.

➢ Обезбедува високи дози на екстракт од Млечен трн (со Силимарин) за ефикасна заштита и детоксикација;

➢ Комбинира 5 активни компоненти со научно докажани придобивки;

➢ Уникатна формулација базирана на научните сознанија и одобрена од докторите;

➢ Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот HEPATOL FORTE може да добиете овде.


Околу ⅓ од возрасната поопулација во светот има замастување или стеатоза на црниот дроб. Состојбата се јавува како последица на прекумерна употреба на алкохол, висококалорична, процесирана храна богата со масти и шеќери, индустриски токсини или долгогодишна терапија со лекови. Без соодветна диета и третман замастувањето може да премине во сериозно воспаление, хепатитис и цироза, односно неповратно оштетување на црниот дроб, кое може да има сериозни последици.

Замастениот и оптеретен црн дроб треба да се исчисти навреме, затоа што здравјето и функцијата на црниот дроб влијае наздравјето на сите органи!


HEPATOL FORTE СЕТ 2+1 за

ЕФИКАСНА ПРИРОДНА ПОДДРШКА НА ДЕТОКСИКАЦИЈАТА И ЗАШТИТА НА ЦРНИОТ ДРОБ!

Зошто HEPATOL FORTE?

 • Придонесува да се намалат мастите во црниот дроб и крвта;
 • Дава заштита на клетките и ја подобрува функцијата на црниот дроб;
 • Ја подобрува детоксикацијата и елиминацијата на токсините од телото и крвта;
 • Со подобрена функција на црниот дроб ја подобрува и регулацијата на шеќерот, хормоните и тежината.

Предности на сетот HEPATOL FORTE 2+1!

Со купување на сет од 3 производи:

 • Се обезбедува препорачано продолжено дејство потребно за активна поддршка на детоксикацијата, заштита и одмастување на црниот дроб;
 • Се овозможува внес на високи концентрации (по 400 мг на ден) на екстракт од млечен трн (со 50% содржина на Силимарин) потребен за заштита на клетките на црниот дроб;
 • Се постигнува посилен ефект и ефикасна функција на црниот дроб;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот HEPATOL FORTE може да добиете овде.

Силвана Баракова: На првата контрола резултатите веднаш беа видливи, ензимите од 100ка сега се на 50 што за мене преставуваше добар показател за и понатаму да го користам Хепатол Форте.


Начин на употреба:

 • Препорачана употреба: Се земаат 1 до 2 капсули на ден, заедно со оброк;
 • Производот нема несакни ефекти и е безбеден и при долгорочна употреба;
 • Со редовна примена на препаратот, позитивните придобивки од неговата употреба може да се видат во рок од 6 до 8 недели употреба.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).