G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции

Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
-19 %
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции
Broncho Protect (2+1) + цинк - заштита при инфекции

BRONCHO PROTECT е препарат со медицинска наменасо растителни екстракти и витамини, наменет за одржување на здравјето и функцијата на респираторниот систем и зајакнување на имунитетот.

 • Го олеснува искашлувањето и ја смирува кашлицата;
 • Клинички докажана ефикасност
 • 100% природен производ
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени
 • Безбеден и без несакани ефекти

1,790.00Ден
2,200.00Ден
Без данок: 1,790.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: BRONCHO

Сетот BRONCHO PROTECT 2+1 е наменет за одржување на здравјето и функцијата на респираторниот систем и зајакнување на имунитетот.

 • Производот содржи 8 активни компоненти (растителни екстракти и витамини)
 • Научна формулација со широко, синергистичко дејство, по препорака на експертите;
 • Достапен и за деца над 4 години, (со лесна употреба и ефикасна апсорпција);
 • Позитивни ефекти за само неколку дена;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот BRONCHO PROTECT може да добиете овде.


Сезонскиот грип и слични респираторни инфекции зафаќаат огромен дел од светската популација секоја година, кои кај голем дел создаваат воспаленија и компликации и на белите дробови. Последната вирусна пандемија само ги потврди научните сознанија дека спремноста на имунолошкиот систем е клучна за ефикасна заштита од инфекциите, спречување на нивниот развој и појавата на компликации, како и кратко и ефикасно опоравување.

Одржувањето на добрата имунолошка функција и ефикасната заштита од инфекции е овозможена со оптимален внес на специфични нутриенти и растителни екстракти со моќни, научно докажани придобивки кои помагаат да се смири кашлицата, да се олесни дишењето и да се зачува целосната функција на органите за дишење.

BRONCHO PROTECT - ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗAШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО И ФУНКЦИЈАТА НА РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ

без несакани ефекти!

Зошто BRONCHO PROTECT?

✔ Придонесува за подобрена заштита од инфекции;

✔ Помага во смирување на воспалението;

✔ Ја смирува кашлицата и го олеснува искашлувањето;

✔ Придонесува за подобрување на дишењето и внесот на кислород во организмот;

✔ Помага да се зајакне имунолошката функција.

Предности на BRONCHO PROTECT

Со купување на сетот 2+1:

 • Обезбедувате одржлива, систематска поддршка за имунитетот и ефикасно смирување на симптомите на инфекции и иритации на органите за дишење (качлица, зголемен секрет, отежнато дишење и др.);
 • Со употребата на BRONCHO PROTECT, се постигнува синергија на 6 растителни екстракти, медицински печурки и витамини;
 • Се обезбедува широкократно дејство за смирување на симптомите на инфекции, заштита и одржување на функцијата на органите за дишење и зајакнување на имунитетот;
 • Производот е дозволен за употреба и кај деца над 4 години и е безбеден, без несакани ефекти и при продолжена употреба;
 • Детални информации за составот, карактеристиките и својствата на производот BRONCHO PROTECT може да добиете овде.


Начин на употреба:

 • Употреба: За деца од 4 до 14 години (по 5 ml, 1 - 3 пати на ден, вкупно 15ml); За деца над 14 години и возрасни (по 10 ml, 1-3 пати на ден, вкупно 30ml).
 • Безбеден е за долгорочна употреба.
 • Позитивни ефекти од употребата на BRONCHO PROTECT, во смирување на кашлицата и намалување на симптомите на инфекција може да се почувствуваат веќе по 2-3 дена употреба.


Марија Трпеска: Само после неколку дена почнав да се осеќам навистина подобро, ми се олесни дишењето, ми се намали заморот, кашлицата ми престана. Јас се чустувам навистина добро, го користам и ќе продолжам да го користам Бронхо Протект.


Јован Наумовски: Само што почнав да го користам одма осетив подобрување. Ми олесна дишењето, искашлувањето...После 2 дена отидов на контрола кај мојот доктор и тој беше изненаден од добиените резултати.Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).