Мени
Your Cart

Zinc (30tbl/10mg)

Zinc (30tbl/10mg)
Zinc (30tbl/10mg)
Цинк е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, придонесува за одржување на нормална коса, нокти и кожа, одржување на нормален вид, придонесува за одржувањае на нормално ниво на тестостерон во крвта, пр..
325.00Ден
Без данок: 325.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Zinc

Цинк е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, придонесува за одржување на нормална коса, нокти и кожа, одржување на нормален вид, придонесува за одржувањае на нормално ниво на тестостерон во крвта, придонесува за нормална синтеза на ДНК, има улога во процесот на клеточна делба, придонесува за нормален киселинско-базен метаболизам, за нормален метаболизам на јаглени хидрати, за нормален метаболизам на макронутриенти, придонесува за нормален метаболизам за масни киселини и на витаминот А, придонесува за нормална синтеза на протеини и придонесува за одржување на нормални коски.

Состав: Една таблета содржи 10мг Цинк.

Начин на употреба: Се препорачува 1 таблета на ден со многу вода.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).