Мени
Your Cart

R&R MELEM (1+1) - ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање

R&R MELEM (1+1) - ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање
R&R MELEM (1+1) - ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање
R&R MELEM (1+1) - ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање
R&R MELEM (1+1) - ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање
R&R MELEM (1+1) - ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање
1,990.00Ден
Без данок: 1,990.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: R&R MELEM(1+1)

R&R MELEM е ултра хидратантна хранлива формула која ги смирува и минимизира симптомите на хронично сува и атопична кожа со егзема и дерматит (воспаление), вклучително и чешање. Овој мелем ги враќа правилните пропорции на меѓуклеточните липиди и правилната кохезија на липидниот епидермис, го ублажува воспалението и ги регенерира кожните лезии и се препорачува за многу интензивна хидратација и подмачкување на хронично сува, многу сува и атопична кожа, исто така и во случај на егзема, псоријаза и чешање. Овозможува обновување на недостатокот на липиди и ревитализирање на природната заштитна бариера на кожата, а воедно ја подобрува еластичноста и мекоста на епидермисот и ја оставата кожата нежна и мека.

Намена: сите со егзема, атопичен дерматитис, иритации, црвенило или осип на кожа, за микробни, габични (фунгални) или паразитски инфекции, за кожа со псоријаза, розецеа, за атлетско стопало, за убоди од инсекри, алергиски реакции, изгореници, за осип и иритации кај бебешка кожа (од пелени и сл.).

Состав: Шеа путер, Путер од кокос, Пчелин восок, Бадемово масло, Масло од јојоба, Масло од семки од грозје, Витамин Е, Масло од маслинка, Арганово масло, Есенцијално масло од лаванда.

Начин на употреба: Нанесете на чиста и сува кожа и масирајте до целосна апсорбција. Се употребува 2-3 пати на ден, или по потреба. Дозволен за деца и возрасни (вклучувајки и бебиња)


Придобивки од употребата на R&R MELEM:


 • Ја штити кожата од инфекции и иритации (ја штити и обновува кожната бариера)

 • Ги уништува инфекциите предизвикани од бактерии, вируси, габички или паразити

 • Го смирува црвенилото и чешањето предизвикано од егзема, атопичен дерматитис

 • Го смирува црвенилото и оштетувањето предизвикано од изложување на кожата на сонце (изгореници), ветар или хемикалии

 • Го спречува лупењето, перутањето и пукањето на кожата (кај псоријаза и други состојби)

 • Помага во зацелување на раните

 • Ја потхранува и обновува кожата, помаг ада се одржи влажна и хидрирана


Компаративни предности:

 • Уникатен состав на масла и путери - 100% органски

 • Без штетни хемикалии, погоден и за бебиња и деца

 • Без несакани ефекти и при продолжена употреба

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).