G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Reishi премиум кафе

Reishi премиум кафе
-35 %
Reishi премиум кафе
325.00Ден
500.00Ден
Без данок: 325.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Reishi

КАФЕ СО РЕИШИ

Пакување: 20/1 кесички за индивидуална употреба (2,5гр).

Дозирање и начин на употреба: Се препорачува употреба на 1 до 3 кесички на ден. Истурете
1 касичка во шоља за кафе, наполнете ја со врела вода и промешајте. По желба додадете
млеко и засладувач. Со додавање на мраз може да подготвите и ладен кафе напиток.

Кафе со Реиши е уникатен производ создаден како комбинација на инстант црно кафе од
видот Робуста и екстракт од Реиши печурка.

Редовниот внес на КАФЕТО СО РЕИШИ:

- Дава поголема енергија и ја подобрува продуктивноста, концентрацијата и
меморијата;
- Помага во намалување на анксиозноста (вознемиреноста), нервозата, депресијата и
подобра регулација на стресот;
- Помага во регулација на имунитетот, функцијата на ендокриниот систем,
превенцијата и при третманот на малигни состојби (рак).

Кафето со Реиши е наменето е за сите љубители на аромата и вкусот на кафето кои сакаат
добра енергија и продуктивност, убаво расположение, балансиран, регулиран метаболизам
и добар имунитет.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).