G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

MENOPAUSE COMPLEX (30cps)

MENOPAUSE COMPLEX (30cps)
MENOPAUSE COMPLEX (30cps)
1,095.00Ден
Без данок: 1,095.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: MENOPAUSE COMPLEX

МЕНОПОЗ(МЕНОПАУЗА) КОМПЛЕКС едодаток во исхраната наменет за женската популација за регулирање хормоналнидисбаланси кои се јавуваат при влезот во пери-менопауза или менопауза, заодржување на целокупното здравје и функција на репродуктивниот систем кајжените, вклучувајки и намалување на симптомите и тегопите на ПМС.

Состав: Екстракт од корен од Мака (Lepidiummeyenii Walp.), екстракт од Див јам (Dioscorea opposita Thunb), екстракт одАшваганда (Ashwagandha.), екстракт од Црвена детелина (Trifolium pratense L.),екстракт од Зелен чај (Camellia Sinensis), екстракт од Млечен трн -Силимарин,(Silybum marianum).

Начин наупотреба: Да сеземаат по 1-2 капсула на ден, пред оброк.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).