G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

L-GLUTAMINE (2+1) - додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите

L-GLUTAMINE (2+1) - додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
-33 %
L-GLUTAMINE (2+1) - додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите
1,180.00Ден
1,770.00Ден
Без данок: 1,180.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: L-GLUTAMINE (2+1)
L-GLUTAMINE e додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулитеВо единечна доза содржи 3гр глутамин за подготовка на напиток кој може да се користи самостојно или да се комбинира со други додатоци.


Редовната употреба на глутаминот овозможува:

- подобрување на нивото на сила и мускулна маса

- намалување на болката и заморот во мускулите по тренинг

- подобра и побрза регенерација на мускулите по напорни тренинзи, истрошеност или повреди

- подобро складирање и искористување на резервите на шеќер (миоген) во мускулите за подобри перформанси при тренингот

- одржување и подобрување на здравјето на органите за дигестија (придонесува за одржување на интегритетот на цревната бариера)

- подобар имунитет, преку зголемување на енергијата на имуните клетки

Начин на примена:  Измешајте 3гр од правот во 200 мл течност (вода) 2 пати на ден. 
Намена: за сите возрасни лица над 18 години кои се физички активни и имаат потреба од брза обнова, сила и раст на мускулите, возрасни лица со потреба за обнова на гастрична и интестинална мукоза (обвивка на желудникот и цревата), воспаление на цревата (колитис, иритабилен колон, Кронова болест, лица со зголемена пропусливост на цревата), лица со автоимуни болести и др.
Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).