Мени
Your Cart

Gastro Protect - препарат за дигестивно здравје

Gastro Protect  - препарат за дигестивно здравје
Gastro Protect - препарат за дигестивно здравје
895.00Ден
Без данок: 895.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Gastro Protect

ГАСТРО ПРОТЕКТ е храна за посебни медицински намени која содржи Трипала комплекс (мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, за диететско регулирање на воспалителни процеси на гастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дегустија, мачнини и болки (гастичен рефлукс, гастритис, колитис).

Начин на употреба/ Препорачан дневен внес:

За деца од 4 до 6 години:по 10 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (30ml);

За деца од 7 до 10 години:по 15 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (45ml);

За деца над 11 години и возрасни : по 20 ml; 1 - 3 пати на ден, пред оброк (60ml). Пред употреба да се промеша!


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).