G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината

Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Ново -34 %
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
Diet Shake со вкус на чоколадо - заменски оброк за регулирање на тежината
990.00Ден
1,490.00Ден
Без данок: 990.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: Diet Shake

DIET SHAKE е диететски производ, наменет за подобро регулирање и одржување на тежината. Содржи многу малку калории, а богат е со протеин и растителни влакна. Збогатен е со есенцијални микронутриенти (минерали и витамини).

 • Одлично решение за лесно и здраво слабеење.
 • Обезбедува долготрајна ситост, а содржи само 200 кCal што креира калориски дефицит и го активира метаболизмот да ги троши наталожените масти.
 • Уникатна, научно докажана формула (комбинација на протеини и растителни влакна).
 • Содржи протеин од сурутка, најлесно искористлив протеин од храната.
 • Содржи растителни влакна од овесни трици и глукоманан, кој има и научно потврдено дејство за намалување на тежината.
 • Збогатен со 12 витамини и 4 минерали, поддршка за здрав и активан метаболизам.
 • Брза и едноставна подготовка за помалку од 1 минута.
 • Фантастичен вкус на чоколадо, ванила и јагода по избор.

Повеќе од 1 милјарда лица во светот страдаат од дебелина! Дебелината денес достигнува пандемиски размери, а сознанијата дека над шестотини милиони возрасни и преку триста и педесет милиони млади и адолесценти ширум светот се соочуваат со последиците од дебелината се застрашувачки. [1]

Покачената телесна тежина и дебелината значително го зголемува ризикот од појава на дијабетес, метаболен синдром, кардиоваскуларни како и болести на коскено-зглобниот систем. Затоа регулирањето на телесната тежина е од суштинско значење за целокупното здравје и виталност на организмот!

Колку пати досега пробавте да ослабнете или да си ја регулирате тежината, но без успех?

Дали и вие се измачувате со диети, гладување или напорни тренинзи во желбата да ослабнете. Немате доволно време нити волја за подготовка на диетални оброк, а обидите за намалување на килограмите секогаш ви завршуваат со уште повеќе стрес, фрустрација и откажување на крајот!


Веќе нема потреба да гладувате за да ослабнете! Пробајте го DIET SHAKE - одличен, докажан начин за подобро регулирање на тежината и намалување на вишокот килограми. Подготвене вкусен шајк кој ќе ве држи сити и задоволни, и ќе го натера вашето тело да ги топи наталожните масти.

Зошто Диет шејк?

 • Формула базирана на научните сознанија за метаболизмот и регулацијата на тежината.
 • Уникатна комбинација на протеини и растителни влакна.
 • Минимална калориска вредност, само 200 кCal за ефикасно искористување на наталожените масти.
 • Со висококвалитетен протеин од сурутка и растителни влакна од овесни трици и глукоманан.
 • Збогатен со 12 витамини и 4 минерали.
 • Брза и едноставна подготовка и одличен вкус по избор
 • Дава чувство на ситост од 4 до 5 часа, за лесно слабеење без гладување
 • Обезбедува заштета на време и пари.

Предности на Диет шејк?

 • Единствена научно докажана формула (нутритивно балансиран оброк кој содржи се што е потребно да бидете сити, а да слабеете (богат со протеини и растителни влакна, есенцијални микронутриенти (витамини и минерали), а креира калориски дефицит (само 200 кCal што го активира метаболизмот да ги троши наталошените масти)
 • Само 200 кCal – неверојатно малку калории за оброк кој ги обезбедува сите потребни нутриенти за здравје и слабеење.
 • Се подготвува секаде, на секое место, дома на работа, во теретана, за помалку од 1 минута, готов оброк!
 • Има фантастичен вкус! Одличен вкус на чоколадо, ванила и јагода!
 • Има поквалитетен состав во споредба со слични конкурентски производи.
 • Содржи чист, биорасположлив протеин од сурутка наместо протеин од соја.
 • Содржи декстроза за повеќе енергија на организмот, наместо фруктоза која телото не може да ја искористи за енергија.
 • Содржи растителни влакна од овесни трици и глукоманан. Ефикасноста на Глукомананот за поддршка на слабеењето е потврдена и од страна на EFSA.
 • Збогатен со железо, хром, селен и магнезиум, витамините А, Ц, Е, Д, Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б7, Б9 и Б12.
 • Брза и едноставна подготовка, секогаш и на секое место, дома, нар работа, во теретана.

Состав:

 • Протеин од сурутка - Целосен протеин од кравја сурутка кој ги содржи сите есенцијални аминокиселини. Протеините се основен макронутриент, примарен градежен елемент на клетките, ткивата и органите. Тие се неопходни за раст и обнова на телото, како и за продукцијата на хормони, невротрансмитери, антитела потребни за имунитетот и др. Оптималната застапеност на протеините во исхраната, во рамки на оброците или како додаток има клучна улога во регулација на сигналите и чувството на ситост и контрола на гладта. Протеините придонесуваат за одржување на мускулната маса, која е најголем потрошувач на енергија во телото со што помагаат и намалувањето и одржувањето на телесната тежина. [2]
 • Растителни влакна (од овесни трици и глукоманан) - растителните влакна придонесуваат за поспоро варење на храната и контрола на калорискиот внес на храна, намалена апсорпција и подобра регулација на шеќерот и мастите од храната, создаваат чувство на ситост, придонесуваат за одржување на цревната микрофлора, имунитетот и целокупното здравје на организмот. [3]
 • 12 витамини: А, C, D, В1, В2, В3, В5, В6, В9 и Б12 и 4 минерали: железо, магнезиум, селен и хром - микронутриенти кои се важни за одржувањето на активен метаболизам, подобрување на енергијата, имунитетот, квалитетот на крвта и детоксикацијата, што е особено важно при калориски рестрикции. [4]

Упатство за употреба:

За да приготвите вкусен шејк, измешајте 26 до 52 г (4-5 супени лажици) со 250 ml топло или ладно млеко (препорачливо со 1,5 % масленост) или топла вода и добро промешајте додека да добиете хомоген шејк. Пред секоја употреба нежно протресете ја кутијата бидејќи состојките може да се наталожат на дното на кутијата.

Референци

[1] Obesity and overweight. World Health Organization. Accessed 12/20/2022.

[2] https://www.webmd.com/diet/benefits-protein

[3] https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/fiber/art-20043983#:~:text=Helps%20maintain%20bowel%20health.,is%20fermented%20in%20the%20colon.

[4] https://www.nutrisense.io/blog/vitamins-that-help-with-weight-loss

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).