Мени
Your Cart

Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции

Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции
Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции
Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции
Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции
Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции
Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции
Broncho Protect (500ml) - заштита при инфекции

BRONCHO PROTECT е препарат со медицинска наменасо растителни екстракти и витамини, наменет за одржување на здравјето и функцијата на респираторниот систем и зајакнување на имунитетот.

 • Го олеснува искашлувањето и ја смирува кашлицата;
 • Клинички докажана ефикасност
 • 100% природен производ
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени
 • Безбеден и без несакани ефекти

895.00Ден
Без данок: 895.00Ден
 • Залиха: Во залиха
 • Модел: BRONHO
 • Содржи 8 активни компоненти со синергистичко дејство;
 • Научна формулација по препорака на докторите;
 • Уникатна течна формулација за полесна употреба и поефикасна апсорпција;
 • Брзи ефекти за само неколку дена;
 • 100% природен производ;
 • Дозволен и кај деца над 4 години;
 • Без шеќер, поволен и за лица со дијабетес;
 • Не содржи ГМО, млеко (лактоза), глутен, соја или други познати алергени;
 • Во пакување од 250 и 500мл (PET амбалажа).
 • Достапен во продажните центри на Natura Therapy и аптеките.

Responsive image

BRONCHO PROTECT е препарат со медицинска наменасо растителни екстракти и витамини, наменет за одржување на здравјето и функцијата на респираторниот систем и зајакнување на имунитетот.

Дали и вас ве мачат:

Честа кашлица, отежнато голтање, секрет од носот, или болка во грлото и градите;
Отежнато дишење и намален проток на воздух;
Хроничен замор и губиток на сила?

Сите овие симптоми укажуваат на инфекции и воспаленија на органите за дишење и намален имунитет!

„Околу 1 милјарда луѓе во светот секоја година заболуваат од сезонски грип, а скоро половина милион лица развиваат компликации и воспаленија на белите дробови како последици на вирусните и бактериските инфекции на органите за дишење“ [1-2]

Скорашната пандемија покажа дека добро подготвениот имунолошкиот систем игра клучна улога и во заштитата од развојот на инфекции и во спречување на компликациите кои инфекциите на органите за дишење може да ги направат. Денес научните истражувања издвоија специфични микронутриенти и растителни екстракти кои се неопходни имунолошкиот систем да функционира нормално и да биде силен и ефикасно да не заштити од микробите кои предизвикуваат грип, настинка или други инфекции, смирувајки ги сите несакани симптоми и иритации и спречувајки развој на компликации.

И вие можете да се ослободите од незгодната кашлица да го олесните заздравувањето од настинките или грипот и да го зајакнете имунитетот!

Responsive image>

ЗЕМЕТЕ BRONCHO PROTECT - ПРИРОДНО РЕШЕНИЕ ЗА ЗAШТИТА НА ЗДРАВЈЕТО И ФУНКЦИЈАТА НА РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ


Зошто BRONCHO PROTECT?

 • Помага во спречување на инфекциите; [3 - 10]
 • Го смирува воспалението; [3 - 10]
 • Го олеснува искашлувањето и ја смирува кашлицата; [3 - 10]
 • Го олеснува дишењето и снабдувањето на телото со кислород; [5, 6, 11]
 • Го зајакнува имунитетот.

Предности на BRONCHO PROTECT

Досегашната пазарна понуда главно се фокусира на производи со мал број на активни компненти и единечно дејство наменето за имунитетот или специфичен аспект на поддршка при третманот на инфекциите на дишните патишта со единечно дејства. Анализирајки ги потребите на граѓаните од комбинирани решенија, со природни состојки и широк спектар на дејство, стручниот тим на нутриционисти, фармацевти, доктори и технолози во Natura Therapy го создаде BRONCHO PROTECT, додаток на исхраната:

 • во кој e постигната синергија на 6 растителни екстракти и медицински печурки,
 • ги содржи клучните витамини, неопходни за добар имунитет
 • обезбедува широкократно дејство и
 • поддршка и во превенцијата и при третманот на инфекциите и на долни и на горни дишни патишта,
 • безбеден е и за продолжена употреба, за возрасни и деца над 4 години.

Responsive image

Начин на употреба:

 • Употреба: За деца од 4 до 14 години (по 5 ml, 1 - 3 пати на ден, вкупно 15ml); За деца над 14 години и возрасни (по 10 ml, 1-3 пати на ден, вкупно 30ml).
 • Безбеден е за долгорочна употреба.
 • Позитивни ефекти од употребата на BRONCHO PROTECT, во смирување на кашлицата и намалување на симптомите на инфекција може да се почувствуваат веќе по 2-3 дена употреба.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).