G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

Autoimmune Support Formula (30cps.) - против аутоимуни болести

Autoimmune Support Formula (30cps.) - против аутоимуни болести
-45 %
Autoimmune Support Formula (30cps.) - против аутоимуни болести
495.00Ден
895.00Ден
Без данок: 495.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Autoimmune

AUTOIMMUNO SUPPORT е додаток на исхраната кој содржи екстракти на 5 медицински печурки (Шитаке (Lentinus edodes), Реиши (Ganoderma lucidum), Чага (Inonotus obliquus), Кордицепс (Cordyceps Sinensis) и Лавовска грива (Hericium erinaceus)), а е наменет за регулација и балансирање на функцијата на имунолошкиот систем.

Редовниот внес на AUTOIMMUNO SUPPORT обезбедува:

- Бета-Д-Глукан, други пептидогликани, цинк и витамин Ц кои помагаат во одржување на правилна имуна функција и имуна регулација; (Medicinal mushrooms as a source of antitumor and immunomodulating polysaccharides, S. Wasser, Applied Microbiology and Biotechnology, November 2002 Beta-glucans from edible and medicinal mushrooms: Characteristics, physicochemical and biological activities, Fengmei Zhu et al. Journal for Food composition and analysis, August 2015)

Пакување: пластично пакување, 30 капсули мл.

Дозирање и начин на употреба: Се земаат по 1 до 2 капсули, 1 до 2 пати на ден по оброк.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).