G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ARTHRO BLUE - 1+1 - гел за моментално ублажување на болката

ARTHRO BLUE - 1+1 - гел за моментално ублажување на болката
ARTHRO BLUE - 1+1 - гел за моментално ублажување на болката
1,490.00Ден
Без данок: 1,490.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ARTHRO BLUE

Пакување: 200ml, пластично кутивче

Начин на примена: 2 до 3 пати на ден, се нанесува на местото на болка и лесно семасира за да се втрие 

Состав: Inci: Aqua, Peg-40Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Phenoxyethanol (And) Ethylhexyl Glycerine,Polyacrylic Acid, 2-Aminoethanol, Camphor, Aloe Barbadensis Leaf Juice, SodiumBenzoate, Potassium Sorbate, Glycerin, Arnica Montana, Flower Extract,Caprylhydroxamic Acid, Glyceryl Caprylate, Ci 42090.

Клучнисостојки (екстракт од арника, ментол и камфор кои имаат антиинфламаторнодејство)

Дејство: АРТРОБЛУ гелот има загревачки и опуштачки, антиинфламаторен ефект и моментално јасмирува, ја олеснува болката и го опушта болното место.

-       Моментално јасмирува болката

-       Го намалувавоспалението и отокот

-       Интензивно гоопушта стегнатото ткиво

-       Ја подобруваподвижноста на третиранте зглобовите и мускулите.

Најголемефект се постигнува при редовна употреба барем 1 месец.

Намена:Наменет е за секаков вид болка – мускулна болка, болка во зглобови,болка/воспаленија и оштетувања (повреди) на мускули, зглобови, лигаменти,тетиви, како и за сите воспалителни и дегенеративни нарушувања на зглобови икоски како артритис, ишијас, лумбаго, спондилоза, дискупатија, дискусхернија иискривувања на кичма (сколиоза, кифоза, лордоза).

Безбедност:Само за надворешна употреба. После употребата да се измијат рацете и да сеспречи контакт со очите. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува натемпература до 25 с.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).