G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

ALOE VERA GEL 99%- гел наменет за нега, хидрирање и заштита на кожата

ALOE VERA GEL 99%-  гел наменет за нега, хидрирање и заштита на кожата
-40 %
ALOE VERA GEL 99%- гел наменет за нега, хидрирање и заштита на кожата
330.00Ден
548.00Ден
Без данок: 330.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: ALOE VERA GEL

ALOE VERA GEL 99% е гел за кожа од сертифицирано органско алое вера од видот Barbadensis Miller со додаток на хлорофил. Наменет е за интензивна заштита, нега и ревитализација на кожата, има хипоалергена формула и може да се употребува кај сите видови кожа и кај сите возрасти.


Употребата на АЛОЕ ВЕРА гелот 99% овозможува:

- Ефикасна заштита на зацрвенета, иритирана или изгорена кожа;

- Спречување на појавата и смирување на акните;

- Смирување на иритации или осип предизвикани од убоди од инсекти, растенија, сонце, или аерозагадување;

- Смирување на воспаленија и инфекции (предизвикани од габички, бактерии или вируси);

- Длабинска хидратација и исхрана на кожата;


Начин на употреба: Нанесете тенок слој на добро исчистена кожа 1-2 пати на ден, или по потреба. Ннанесете го со нежна масажа и оставете да се впие во кожата.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).