Мени
Your Cart

Allergo Protect (250ml) - препарат против алергија

Allergo Protect (250ml) - препарат против алергија
Allergo Protect (250ml) - препарат против алергија
435.00Ден
Без данок: 435.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: Allergo

АЛЕРГО ПРОТЕКТ е додаток во исхраната, хербален препарат кој што содржи див ѓумбир, црн кардамон, кинеска туја, коприва, алое вера, со бромелаин и витамин Д и е наменет за одржување на имунолошката функција.

  • Витамин Д придонесува за нормалната функција на имунолошкиот систем.
  • Витамин Ц придонесува за одржување и подобрување на функцијата на имунолошкиот систем.

Начин на употреба:

Деца од 4 до 14 години: по 10ml, еднаш до два пати на ден (максимум 20ml).

Деца над 14 години и возрасни: два пати по 15ml или три пати на ден по 10ml (максимум 30мл).


Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).