G-2MRMW9SNMS
Мени
Your Cart

2x 100% WHEY Protein 1500g + BCAA + CREATINE MONOHYDRATE + гратис L-GLUTAMINE + 2x Tribulus Terrestris + Zink + Vitamin D3

2x 100% WHEY Protein 1500g + BCAA + CREATINE MONOHYDRATE  + гратис  L-GLUTAMINE + 2x Tribulus Terrestris + Zink + Vitamin D3
-21 %
2x 100% WHEY Protein 1500g + BCAA + CREATINE MONOHYDRATE + гратис L-GLUTAMINE + 2x Tribulus Terrestris + Zink + Vitamin D3
5,160.00Ден
6,570.00Ден
Без данок: 5,160.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: 2x 100% WHEY Protein 1500g + BCAA + CREATINE MONOHYDRATE

Вкупен состав на сетот:
2х 1,5 кг 100% WHEY Protein
200 гр BCAA
200 гр CREATINE MONOHYDRATE


Добивате гратис:

200 грама L-GLUTAMINE
60 капсули Tribulus Terrestris
30 таблети Zinc
30
таблети Vitamin D3

- 100% WHEY PROTEIN е диететски производ од висококвалитетни протеини од сурутка наменет за поддршка на растот, закрепнување и одржување на мускулите. Го снабдува вашето тело со висококвалитетни протеини за да го поддржи закрепнувањето после тренинг и растот на мускулите. Можете да го земете и како енергичен појадок во движење. Содржи висококвалитетен протеин ( ги содржи сите есенцијални аминокиселини - хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан и валин). Се приготвува лесно и има одличен кремаст вкус на чоколадо и ванила.

- BCAA e додаток на исхраната во прав со вкус на јагода, со три есенцијални амино киселини (леуцин изолеуцин и валин) кои придонесуваат за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање. Содржи оптимален сооднос на аминокиселините со разгранет ланец (леуцин изолеуцин и валин - 4:1:1). Во единечна доза содржи 9 гр BCAA и додаден витамин Ц, за подготовка на напиток со фантастичен вкус на јагода.

- CREATINE MONOHYDRATE e додаток на исхраната во прав со креатин кој е наменет за зголемување на силата и поддршка на растот на мускулите. Во единечна доза содржи 3гр креатин за подготовка на напиток кој може да се користи самостојно или да се комбинира со други додатоци.

- L-GLUTAMINE e додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулите. Во единечна доза содржи 3гр глутамин за подготовка на напиток кој може да се користи самостојно или да се комбинира со други додатоци.

- ЕКСТРАКТОТ ОД ТРИБУЛУС ТЕРЕСТРИС е додаток на исхраната кој помага во зголемување на издржливоста и енергијата на организмот.

- Цинк е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, придонесува за одржување на нормална коса, нокти и кожа, одржување на нормален вид, придонесува за одржувањае на нормално ниво на тестостерон во крвта, придонесува за нормална синтеза на ДНК, има улога во процесот на клеточна делба, придонесува за нормален киселинско-базен метаболизам, за нормален метаболизам на јаглени хидрати, за нормален метаболизам на макронутриенти, придонесува за нормален метаболизам за масни киселини и на витаминот А, придонесува за нормална синтеза на протеини и придонесува за одржување на нормални коски.

- Витамин Д (Д3) е додаток во исхраната кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и регулација на имунолошката активност, потоа придонесува за регулација на метаболизмот на калциум и е неопходен за здравјето и цврстината на коските и забите. Исто така, возможува нормална продукција и функција на невротрансмитерите за одржување на доброто расположенија и заштита од анксиозност и депресија.

Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).