421279682
меню
Your Cart

2x BCAA + L-GLUTAMINE гратис

2x BCAA + L-GLUTAMINE гратис
-33 %
2x BCAA + L-GLUTAMINE гратис
1,180.00Ден
1,770.00Ден
Без данок: 1,180.00Ден
  • Залиха: Во залиха
  • Модел: 2x BCAA + L-GLUTAMINE гратис

BCAA e додаток на исхраната во прав со вкус на јагода, со три есенцијални амино киселини (леуцин изолеуцин и валин) кои придонесуваат за растот, перформансите и опоравување на мускулите по вежбање. Содржи оптимален сооднос на аминокиселините со разгранет ланец (леуцин изолеуцин и валин - 4:1:1). Во единечна доза содржи 9 гр BCAA и додаден витамин Ц, за подготовка на напиток со фантастичен вкус на јагода.

Редовната употреба на BCAA овозможува:

- голема стимулација на синтезата на протеините, потребни за одржување и раст на мускулната маса

- поголема мускулна сила (ги блокира механизмите на активација на невротрансмитери кои придонесуваат за активирање на чувството на замор)

- ограничување на создавањето амонјак (отпаден продукт од метаболизмот на мускулното ткиво, кој е токсичен)

- подобрување на енергијата з авреме на тренингот (преку стимулација на глуконеогенезата и создавање на гликоза потребна за енергија на мускулните клетки)

- подобрена синтеза на глутамин

- превенирање на загубата на мускулна маса и побрзо опоравување од вежбањето

- подобрување на имунолошката функција

Начин на примена:  Измешајте 14гр од правот во 250 мл течност (вода или млеко) еднаш до 3 пати на ден. 

Намена: за сите возрасни лица над 18 години кои се физички активни и имаат потреба од повеќе сила, издржливост и зголемување на мускулната маса.


L-GLUTAMINE e додаток на исхраната во прав со аминокиселината глутамин кој е наменет за одржување и синтеза на протеини во мускулите и обнова на мускулитеВо единечна доза содржи 3гр глутамин за подготовка на напиток кој може да се користи самостојно или да се комбинира со други додатоци.


Редовната употреба на глутаминот овозможува:

- подобрување на нивото на сила и мускулна маса

- намалување на болката и заморот во мускулите по тренинг

- подобра и побрза регенерација на мускулите по напорни тренинзи, истрошеност или повреди

- подобро складирање и искористување на резервите на шеќер (миоген) во мускулите за подобри перформанси при тренингот

- одржување и подобрување на здравјето на органите за дигестија (придонесува за одржување на интегритетот на цревната бариера)

- подобар имунитет, преку зголемување на енергијата на имуните клетки

Начин на примена:  Измешајте 3гр од правот во 200 мл течност (вода) 2 пати на ден. 
Намена: за сите возрасни лица над 18 години кои се физички активни и имаат потреба од брза обнова, сила и раст на мускулите, возрасни лица со потреба за обнова на гастрична и интестинална мукоза (обвивка на желудникот и цревата), воспаление на цревата (колитис, иритабилен колон, Кронова болест, лица со зголемена пропусливост на цревата), лица со автоимуни болести и др.Политика за колачиња
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни).